معرفی پشم سنگ شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک:

پشم سنگ در گروه عایق گرم و از الیاف معدنی بوده ، ماده ای ارگانیک و غیر فلزی و از سنگهای دولومیت و بازالت کا از گروه سنگهای آتشفشانی بوده تشکیل می گردد . سنگ بازالت و دولومیت در دمای 1300 تا 1500 درجه سانتیگراد ذوب میگردد. آنگاه ذوب بدست آمده با روشهای ویژه ای به الیاف بسیار ظریف که شبکه ای در هم تنیده به نام پشم سنگ را فراهم می سازد .این شبکه در هم تنیده شامل الیافی با قطر 4 تا 7 میکرون و طول 5 تا 70 سانتیمتر که 97 درصد کل محصول را تشکیل می دهد .در صورت نیاز به محصول پشم سنگ رزینها و روغنهای مورد نیاز که نقش فرم دهی الیاف متناسب با نوع محصول اضافه خواهد شد.

 انواع محصولات پشم سنگ

1 – پشم خام فله
2 – عایق پتویی یک طرف توری یا دو طرف تور سیمی گالوانیزه
3 – عایق لحافی با فویل آلمینیومی یا کاغذ کرافت
4 – عایق تخته ای بدون پوشش و یا با پوشش فویل آلمینیوم مسلح یا کاغذ کرافت .
5 – عایق لوله ای بدون پوشش و یا با پوشش فویل آلمینیوم مسلح و یا کاغذ کرافت .

پشم خام فله (ایزو ترم)  

این عایق بدون هرگونه اعمال فرایند و مستقیم از کوره پخت عرضه می گردد کاربرد این محصول برای پر کردن و عایقکاری مقاطع غیر هندسی و بعنوان عایق حرارتی و صوتی بین سازه های دو جداره کوره ها و در ساختمان بین دربهای چوبی ، منبع اگزوز اتومبیلها و نیز برای کشت هیدروپونیک استفاده می شود و جایگزین بسیار مناسبی برای آزبست می باشد .

عایق لحافی دوخته شده 

این عایق بصورت پشم سنگ بدون هیچگونه رزین فولیک و مطابق با درخواست مشتری از لحاظ ضخامت و دانسیته ارائه می گردد واین فرایند تولید باعث گردیده مقاومت دمای محصول تا 800 درجه افزایش یابد .
این محصول به توری گالوانیزه گرم ضد زنگ با چشمه ¾ اینچ و یا 1 اینچ دوخته مطابق با درخواست مشتری بصورت یکطرف تور و یا دو طرف تور تولید می گردد.
این محصول جهت عایقکاری مخازن ، دیگهای بخار ، جداره کوره ها ، لوله های با قطر بالاتر از 12 اینچ فلنجها وکانالها و سطوح منحنی کاربرد دارد .

عایق لحافی رزین دار(Pheno Felt)

اين نوع عايق بيشتر جهت سقف كالاب و سقف سوله ها ، سقف سالنهاي كنفرانس ، ساختمانهاي صنعتي و پوشش كانالهاي عبور هواي گرم و سرد مورد استفاده قرار مي گیرد.

عایق تخته ای

از موارد کاربرد عایق های تخته ای می توان به مهمترین آنها صنعت ساختمان و پس از آن صنایع نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی ، صنایع کشتی سازی وسالنهای کنفرانس و استدیو های صدا برداری، مترو کانکسها و فرودگاه ها اشاره نمود .
مشخصات عایق تخته ای
عایق های تخته ای یا پانل از مخلوط شدن الیاف پشم سنگ با رزین مخصوص و سپس با قرار گرفتن در دستگاه تائین ضخامت و پس از پخت ثانویه مطابق با استاندارد ASTM C 612 و ىر ضخامتها و ىانسيته هاي مختلف به صورت نيمه سخت (MHS) يا سخت (HS) تولید می گردد و برای کلیه سطوح صاف یا شیب دار بویژه در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد .

عایق پتویی:

عایق پتوئی در شکلها و فرمهای مختلف برای عایق کاری در سطوح مسطح . منحنی در صنایع  ، لوله های با قطر زیاد  ، کوره ها ، گرمخانه ها ، دیگهای بخار ، اگزوز توربینها و دودکشهای بلند مورد استفاده قرار میگیرد . مصرف کنندگان عمده این عایق مجتمع های پتروشیمی ، پالایشگاهها ، کارخانه های سیمان ، فولاد ، ماشین سازی و نیروگاهها و…. هستند .

عایق لوله ای:

شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک اين نوع عايق از الیاف پشم سنگ و مقدار جزئی رزین که نقش فرم دهی الیاف را بر عهده دارد در دانسیته های ۱۰۰ تا ۱۴۰ کیلو گرم بر متر مکعب و طی فرایند پخت در کوره های ثانویه در قطرها و ضخامتهای متفاوت و مطابق  تولید میگردد به شما عزیزان عرضه می کند.