نحوه تولید پشم شیشه:

برای تولید پشم شیشه، ابتدا، شیشه (معمولا شیشه بازیافت شده به صورت کاملا خرد شده) به همراه ماسه معمولی تا دمای 14500C حرارت داده شده و پخت می شود. شیشه در آن دما ذوب شده و با مذاب آن با نیروی فشاری از درون شبکه مش بندی شده ریز (به عنوان قالب) عبور کرده و تبدیل به فیبر می شود. فیبر پس از خروج از قالب در تماس با هوا خنک می شود. پس از این مرحله، برای افزایش استحکام و بهبود خواص مکانیکی الیاف شیشه و همچنین چسباندن الیاف به یک دیگر، رزین به الیاف اضافه می شود. الیاف رزین خورده تا دمای 2000C حرارت داده می شود تا رزین پلیمرایز شده و کاملا مستحکم شود. در مرحله نهایی، الیاف بریده شده و در صورت نیاز وارد ماشین پرس می شود تا به شکل مقاطع پتویی یا لوله ای دربیاید و یا به صورت پشم شیشه فله ای بسته بندی می شود.

انواع پشم شیشه شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک

1- پشم شیشه رولی:

این گروه از محصولات آیریک به منظور پوشش عایقکاری سوله ها ، بدنه مخازن بزرگ ، لوله های قطور صنعتی و در صنعت ساختمان برای عایقکاری دیوار و سقف ساختمانها بکار می رود .که مزیت های این محضول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  سهولت در جابجایی و حمل و نقل

  • سهولت در برش ، شکل پذیری و نصب آسان

  • دوام کیفیت و حفظ عملکرد طی سالیان بهره برداری

  • جذب و کاهش عالی صدا

  • مقاوم در برابر رشد باکتری ، قارچ و حشرات

  • کاملا غیر آتش گیر

  • بی خطر برای سلامتی

2-پشم شیشه تخته ای:

دانسیته بالاتری نسبت به پشم شیشه های رولی دارد و بیشتر به عنوان عایق صوتی و حرارتی کاربرد دارد.عایق پشم شیشه پانلی در اندازه های 100×120 سانتیمتر موجود بوده که دانسیته آن از 28 کیلوگرم الی 100 کیلوگرم بر متر مکعب موجود می باشد.کاربردهای دیگر پشم شیشه تخته ای در سالن های تئاتر و استودیوهای صدا،سردخانه ها،تالارها،دیوارها و … می باشد.

3-پشم شیشه لوله ای :

عایق لوله پیش ساخته از جنس پشم شیشه glass wool pipe insulation عایقی ساخته شده از الیاف فشرده شیشه می باشد که در کوره های مخصوصی پخته شده و در دانسیته های مختلف تولید می شود.

عایق لوله پیش ساخته پشم شیشه حداقل تا دمای 250 درجه سانتیگراد مقاومت داشته و غیر قابل اشتعال است.

کاربرد عایق پیش ساخته لوله جهت پوشش و عایق کاری لوله های آب گرم و آب سرد،لوله های تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ، لوله های صنایع شیمیایی و … می باشد.

طول عایق های لوله پشم شیشه از 90 سانتیمتر الی 120 سانتیمتر بوده و از ضخامت 1 اینچ الی 2 اینچ

موجود است.

قطر داخلی عایق لوله پشم شیشه بسته به سفارش از سایز لوله 0.5 اینچ الی 25 اینچ تولید می شود.