با توجه به اینکه امروزه مبحث انرژی دارای اهمیت زیادی است، استفاده از عایق مناسب در صورتی امکان پذیر است که شما با چگونگی کارکرد عایق آشنایی داشته باشید. خانه های امروزی متقاضی موادی با عملکرد بالا و قوی و در عین حال بسیار سبک وزن هستند؛ فوم های پلی یورتان راه حل بسیار مناسبی برای انجام این کار می باشند علاوه بر آن می توان به راحتی نصب شده و دوام بسیار خوبی دارند. پلی یورتان از طریق کاهش مصرف انرژی به حفظ محیط زیست کمک می کند. با توجه به دوام بسیار عالی،مقاومت فوق العاده و خواص عایقی پلی یورتان غالبا در ساخت و ساز ساختمان ها استفاده می شود.از پلی یورتان ها در بیشتر قسمت ها استفاده می شود مانند عایق کاری سقف ها،پشت بام ها،کف ساختمان،دیوار ها،درب و پنجره ها.با استفاده از فوم های پلی یورتان می توان به کاهش چشمگیر مصرف انرزی اشاره کرد.

پلی یورتان چیست

فوم پاششی پلی یورتان متشکل از دو جزء مایع به نامهای دی ایزوسیانات و پلیول است.دی ایزوسیانات و پلیون تحت شرایط دمایی خاص و فشار متناسب در دستگاه راکتور ترکیب شده و پس از پاشش ظرف مدت 7-5 ثانیه به چندین برابر افزایش یافته و به شکل فوم در می آید.در حقیق پلی یورتان نام عمومی پلیمرهایی است که دارای پیوند یورتانی می باشند.فوم پاششی پلی یورتان به دلیل ضریب مقاومت حرارتی بالا بهترین و اقتصادی ترین عایق ساختمانی در سطح جهانی بوده و با جلوگیری 70 درصدی از اتلاف انرژی در ساختمان بهترین عملکرد را در مقایسه با سایر عایق ها دارد.

عایق پلی یورتان از بدو اختراع با توجه به اینکه بهترین ماده آلی عایق شناخته شده می باشد به صورت ویژه مورد توجه صنعت ساختمان قرار گرفت و پیشرفت های بسیاری نیز در راستای بهبود خواص آن تاکنون صورت پذیرفته است.

پس از نمایان شدن مصرف 40 درصدی از کل انرژی کشور در بخش ساختمان و اعلام آن از طرف سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ایران، شرکت پارس بهینه ساز اقدامات وسیعی را در راستای جلوگیری از هدر رفت انرژی در این بخش از طریق عایق سازی سازها به فوم پلی یورتان صورت داده است.

عایق پلی یورتان : قابل تامین در انواع تخته ای، لوله ای، پاششی

کاربرد عایق پلی یورتان در صنایع مختلف:

1-ساختمان

2-پتروشیمی

3-صنایع آب و فاضلات

4-تونل های شهری و فاضلاب

5-صنایع نیروگاهی

6-صنایع دریای

7-صنایع حمل و نقل

 

مجموعه ایریک برای انجام خدمات نصب عایق پلی یورتان در خدمت شماست. در صورتی آگاهی از شرایط نصب عایق می توانید با شماره های قرار گرفته در سایت تماس حاصل فرمایید.