عایق سرد عایقی است که برای سیستم های در دمای کمتر از 20 درجه سانتیگراد عملکرد بیشتری نسبت به عایق های دیگر دارد. محدوده دمای کاری عایق های سرد به طور میانگین بین 100- درجه سانتی گراد  تا 100+ درجه سانتی گراد می باشد. می توان از عایق های سرد در عایق کاری مسیرگرمایش استفاده نمود. در این مقاله همراه ما باشید تا ایریک اطلاعات کاملی از عایق سرد و انواع آن به شما ارائه دهد.

عایق سرد

مزایای عایق سرد : 

عایق های سرد بر مبنای مقاومت در مقابل آتش سوزی ، هدایت حرارتی ،  خواص فیزیکی ، مسائل اقتصادی ، محدوده دمای کارکرد ، خواص شیمیایی و … مقایسه می شوند. اما باید توجه داشت که اگر در مواردی یکی از این عوامل مهمتر باشد ، دیگر پارامتر ها مخصوصا قیمت اهمیت کمتری پیدا خواهند کرد. به عنوان نمونه  وقتی عایق مناسبی که هم در دمای کمتر از منهای 50 درجه سانتیگراد به خوبی کار کند و هم آتشگیر نباشد مدنظر ما باشد باید گران بودن قیمت آن را بپذیریم. زیرا انتخاب های ما به شدت محدود میشوند.

کاربرد عایق سرد:

عایق های سرد معمولا  برای عایق کاری مایعات  و کانال های  انتقال گاز  وسیستم های تهویه و عایق کاری سردخانه ها,یخچال ها و خنک سازها استفاده می شود. عایق های سرد معمولا ضریب نفوذ آب و بخار بسیار پایینی دارند بنابراین از چگالش بخار جلوگیری می کند.

عایق سرد

انواع عایق سرد:

1- عایق پلی یورتان

2- عایق سولار گلاس

3- عایق پلی استایرن

4- فوم شیشه

5-سرامیک فایبر

6-ساندویچ پنل

جهت آشنایی بیشتر با عایق های سرد روی لینک های زیر کلیک کنید :

لذا شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک به جهت ارائه خدمات بهتر به کارفرمایان خود ضمن بررسی محصولات داخلی و خارجی آماده تامین انواع عایق سرد می باشد. بنابراین در صورتی که در مورد عایق کاری ساختمان و یا چگونگی کارکرد عایق سوالی دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با متخصان ما در ارتباط باشید.