پارچه ptfe

پارچه فایبر فلون ptfe  از پارچه های نسوز فایبرگلاس می باشد و با روکش تفلون PTFE مقاوم شده است.این الیاف  از دمای 73- درجه سانتی گراد تا 280 درجه سانتی گراد ضد آتش می باشد. پارچه فایبر فلون در برابر اشعه ی UV  بسیار مقاوم می باشند.
پارچه سیلیکا
پارچه نسوز سیلیکا در برابر دمای حرارتی مداوم 900 درجه و دمای لحظه ای 1400 درجه در مقابل حرارت مقاوم می باشد. پارچه نسوز سیلیکا برای حفظ حرارت مواد و تجهیزات آتش نشانی و ساخت موشک و ساخت راکت  و همچنین برای جمع آوری گرد و غبار و تجهیزات تصفیه مناسب است.
پارچه سیلیکونی
پارچه دورو سیلیکونی دارای ضخامت 0.5 میلی کتر می باشد و حداکثر تا دمای 350 درجه در برابر گرما مقاوم می باشد. پارچه دورو سیلیکونی ضد آب  و مقاوم در برابر اسیدها و باز ها و دارای انعطاف ÷ذیری بالا و مناسب برای دوخت بالشتک ها و جکت ها و … می باشد
برزنت نسوز
برزنت نسوز از الیاف فایبرگلاس تشکیل شده است.این پارچه نسوز یکی از بهترین پارچه های ضد آتش می باشد و تا دمای 500 درجه مقاوم است.ضخامت این پارچه از 0.5 میلی متر تا 3 میلی متر می باشد. کاربرد های برزنت نسوز عبارتند از درزگیری دیچه های مرتبط با شعله، عایق کاری قالبها در صنایع ریخته گری ، درز گیری داکت های کوره ها ، عایق پشتیبان کوره ها ، عایق و لایه محافظ جوشکاری در صنایع ساختمانی و آسترکاری سطوح داغ می باشد.
پارچه فایبرگلاس
پارچه فایبرگلاس از الیاف فایبر گلاس تشکیل شده است.مقاومت دمای حرارتی پارچه فایبرگلاس از 420 درجه سانتی گراد تا 560 دجه سانتی گراد می باشد.عرض پارچه های فایبرگلاس 1سانتی متر تا 100 سانتی متر می باشد.این پارچه ها به دو صورت ساده و فویلدار (دارای فویل آلومینیوم) در بازار موجود هستند.
پارچه فایبر سرامیک
پارچه فایبر سرامیک از الیاف سرامیک تشکیل شده است.پارچه فایبر سرامیک  دارای مقاومت حرارتی 1260 درجه سانتی گراد می باشدو مقاوم ترین پارچه در برابر حرارت می باشد.این پارچه در عرض های 3و5و7و10و100 سانتیمتر می باشد و ضخامت آن ها 1.5 و 2 و 3 و 5 میلیمتر قابل عرضه می باشد. پارچه های سرامیکی در دو حالت ساده و مسلح(سیم دار) در بازار یافت می شوند. پارچه های سرامیکی سیم دار دارای مقاومت بالاتری نسیت به   نسبت پارچه های مسلح می باشند.

پارچه آزبست
پارچه آز بست از الیاف آزبست تشکیل شده است.ای پارچه ها بسیا ر مناسب برای عایق کاری و حرارت گیری تاسیسات ساختمانی و دیگ های بخار  و کارخانه جات و البسه و دستکش های نسوز صنعتی  می باشند.این پارچه ها در ضخامت های 1و1.5و2و3 میلی متر عرضه می شوند.

پارچه فلون
پارچه های  فلون در عرض های 1 تا 100 در بازار یافت می شوند که دارای چسب و بدون چسب می باشند. پارچه های  فلون در هیتر و شیرینگ و المنت پوششی و صنایع غذایی استفاده می شوند.