پارچه ptfe

پارچه فایبر فلون ptfe  از پارچه های نسوز فایبرگلاس می باشد و با روکش تفلون PTFE مقاوم شده است.این الیاف  از دمای ۷۳- درجه سانتی گراد تا ۲۸۰ درجه سانتی گراد ضد آتش می باشد. پارچه فایبر فلون در برابر اشعه ی UV  بسیار مقاوم می باشند.
پارچه سیلیکا
پارچه نسوز سیلیکا در برابر دمای حرارتی مداوم ۹۰۰ درجه و دمای لحظه ای ۱۴۰۰ درجه در مقابل حرارت مقاوم می باشد. پارچه نسوز سیلیکا برای حفظ حرارت مواد و تجهیزات آتش نشانی و ساخت موشک و ساخت راکت  و همچنین برای جمع آوری گرد و غبار و تجهیزات تصفیه مناسب است.
پارچه سیلیکونی
پارچه دورو سیلیکونی دارای ضخامت ۰٫۵ میلی کتر می باشد و حداکثر تا دمای ۳۵۰ درجه در برابر گرما مقاوم می باشد. پارچه دورو سیلیکونی ضد آب  و مقاوم در برابر اسیدها و باز ها و دارای انعطاف ÷ذیری بالا و مناسب برای دوخت بالشتک ها و جکت ها و … می باشد
برزنت نسوز
برزنت نسوز از الیاف فایبرگلاس تشکیل شده است.این پارچه نسوز یکی از بهترین پارچه های ضد آتش می باشد و تا دمای ۵۰۰ درجه مقاوم است.ضخامت این پارچه از ۰٫۵ میلی متر تا ۳ میلی متر می باشد. کاربرد های برزنت نسوز عبارتند از درزگیری دیچه های مرتبط با شعله، عایق کاری قالبها در صنایع ریخته گری ، درز گیری داکت های کوره ها ، عایق پشتیبان کوره ها ، عایق و لایه محافظ جوشکاری در صنایع ساختمانی و آسترکاری سطوح داغ می باشد.
پارچه فایبرگلاس
پارچه فایبرگلاس از الیاف فایبر گلاس تشکیل شده است.مقاومت دمای حرارتی پارچه فایبرگلاس از ۴۲۰ درجه سانتی گراد تا ۵۶۰ دجه سانتی گراد می باشد.عرض پارچه های فایبرگلاس ۱سانتی متر تا ۱۰۰ سانتی متر می باشد.این پارچه ها به دو صورت ساده و فویلدار (دارای فویل آلومینیوم) در بازار موجود هستند.
پارچه فایبر سرامیک
پارچه فایبر سرامیک از الیاف سرامیک تشکیل شده است.پارچه فایبر سرامیک  دارای مقاومت حرارتی ۱۲۶۰ درجه سانتی گراد می باشدو مقاوم ترین پارچه در برابر حرارت می باشد.این پارچه در عرض های ۳و۵و۷و۱۰و۱۰۰ سانتیمتر می باشد و ضخامت آن ها ۱٫۵ و ۲ و ۳ و ۵ میلیمتر قابل عرضه می باشد. پارچه های سرامیکی در دو حالت ساده و مسلح(سیم دار) در بازار یافت می شوند. پارچه های سرامیکی سیم دار دارای مقاومت بالاتری نسیت به   نسبت پارچه های مسلح می باشند.

پارچه آزبست
پارچه آز بست از الیاف آزبست تشکیل شده است.ای پارچه ها بسیا ر مناسب برای عایق کاری و حرارت گیری تاسیسات ساختمانی و دیگ های بخار  و کارخانه جات و البسه و دستکش های نسوز صنعتی  می باشند.این پارچه ها در ضخامت های ۱و۱٫۵و۲و۳ میلی متر عرضه می شوند.

پارچه فلون
پارچه های  فلون در عرض های ۱ تا ۱۰۰ در بازار یافت می شوند که دارای چسب و بدون چسب می باشند. پارچه های  فلون در هیتر و شیرینگ و المنت پوششی و صنایع غذایی استفاده می شوند.