اين نوع عايق از الیاف پشم سنگ و مقدار جزئی رزین که نقش فرم دهی الیاف را بر عهده دارد در دانسیته های ۱۰۰ تا ۱۴۰ کیلو گرم بر متر مکعب و طی فرایند پخت در کوره های ثانویه در قطرها و ضخامتهای متفاوت و مطابق  تولید میگردد به شما عزیزان عرضه می کند.

استاندارد ASTM C 547 این محصول در انواع مختلف بدون پوشش ویا  با پوشش فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت تولید شده و در گستره وسیعی از صنایع، بویژه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، نیروگاه ها، صنایع فولاد و تاسیسات صنعتی و ساختمانی و کلیه خطوط لوله مورد استفاده قرار میگیرد.

عایق لوله ای پشم سنگ با حداکثر مقاومت موثرتا دمای ۳۵۰ درجه سانتی گراد و متناسب با سفارش مشتری با دانسیته  ۱۰۰ و در طول حد اکثر  ۱ متر با قطر های ۲/۱ الی ۱۶ اینچ  و ضخامت ۲۵ الی ۱۰۰ میلیمتر قابل عرضه میباشد .

روش نصب عایق های لوله ای

این عایق ها در مرحله پایانی تولید یک طرف ضخامت آن در طول به طور کامل شکاف خورده و ضخامت طرف مقابل آن به میزان ¾ شکاف می خورد. در این حالت می توان عایق را از محل شکاف باز کرده و بر روی لوله قرار داد. مرحله بعدی ثابت کردن و بستن این عایق در محل خود می باشد که با سیم های آهنی با فواصل معین بر روی عایق بسته و محکم می شود. در این مرحله ماستیک مخصوص درزبندی عایق های نصب شده به طور کامل انجام می گیرد و مرحله پایانی آن نصب پوشش ورق گالوانیزه یا ورق آلومینیومی می باشد تا از تاثیر شرایط جوی مانند رطوبت گرما و… جلوگیری شود.

کاربردها

۱-    در لوله های حاوی سیالات گرم، سرد و بخار آب
۲-    سیستم های حرارتی، برودتی و تهویه مطبوع
۳-    تاسیسات صنعتی و خانگی
۴-    صنایع نفت- گاز و پتروشیمی
۵-    صنایع غذایی

مزایای عایق لوله ای:

عایق حرارتی و صوتی
– دارا بودن ضریب جذب صوت بالا
– غیرقابل اشتعال
– دافع رطوبت
– نداشتن هیچ اثر شیمیایی
– مقاوم
– حمل و نقل آسان
– نصب راحت
– عاری از هر نوع پوسیدگی
–  ماده فاسد نشدنی و جلوگیری کننده ورود جانوران موذی
– بدون نیاز به تعمیر و نگهداری
– بسیار مقرون به صرفه
– عدم انتشار گاز های سمی
– دوام زیاد
– سازگاری با محیط زیست

نوآوران تجهیزات عایق آیریک : تولید کننده و عرضه کننده عایق لوله ای با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب می باشد.