با توجه به اهمیت مصرف بهینه انرژی این روزها یکی از مناسب ترین گزینه ها برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی استفاده از انواع عایق می باشد. آشنایی با انواع روش های عایق کاری و همچنین استفاده از بهترین روشهای عایق ساختمان می تواند در این زمینه به شما کمک کند تا بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. بنابراین به منظور ارتقا سطح آگاهی شما عزیزان در زمینه عایقکاری ساختمان در این مقاله قصد داریم شما را با نوع دیگری از عایق به نام عایق پشم سنگ آشنا نمائیم. لطفا با ما در گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه شوید.

آشنایی با عایق پشم سنگ  

پشم سنگ عایق حرارتی و صوتی دارای تحمل دمای  750+ درجه سانتیگراد و نقطه ذوب 1300 و نیز تحمل برودتی آن 30 – درجه سانتیگراد است ، این محصول دارای ضریب انتقال حرارتی بسیار اندک بوده و قدرت عایقی آن 33 برابر دیوار بتونی و 22 برابر دیوار آجری است.

عایق پشم سنگ

پشم سنگ جزو خانواده عایق هاي گرم ازنوع معدني و متشكل از الياف بسيار ظريف است. ماده اصلي اوليه براي توليد اين الياف  ، سنگ آتشفشاني بازالت از خانواده سنگهاي آذرين ودولوميت مي باشد كه در كشور ما به وفور يافت مي شود. محصول حاصله كاملاً استريل بوده و نيز در برابر خطراتي مانند انگل، قارچ، باكتري و حشرات موذي مصونيت دارد. از آنجایی که پشم سنگ یک عایق سلول باز می باشد  ، پس از نصب نیازمند یک پوشش خارجی مناسب جهت محافظت آن از ضربه و یا عوامل تخریب کننده احتمالی می باشد . لذا باتوجه به هزینه نگهداری اندک آن ، درصورت محافظت صحیح ،  طول عمر پشم سنگ به اندازه عمر ساختمان خواهد بود.

ویژگی های عایق پشم سنگ

عایق پشم سنگ همیشه مورد توجه متخصصین ساختمان بوده ست و در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار گرفته است. امکان نصب سریع و بسیار آسان برای عایق پشم سنگ وجود دارد و این نوع عایق بسیار اسزگار با محیط زیست است و حداقل مضرات را از لحاظ زیست محیطی به همراه داشته و دارای عمر بسیار زیاید است. این به این معنی است که عایق پشم سنگ به عنوان یک ماده با ارزش محسوب می شود که در دراز مدت قابل استفاده بوده و کم هزینه است.

تقریبا در هر بخشی از منزل می توانید از این عایق های پشم سنگ استفاده کنید. به طور مثال در دیوارها، سقف، دیوارهای جداسازی شده و همچنین بین طبقات، در دیوارهای خارجی و…عایق پشم سنگ قابل استفاده می باشد. نصب کنید.

آشنایی با مهم ترین موارد کاربردی عایق پشم سنگ 

در این بخش از مقاله شما را با چند مورد از مهم ترین کاربردهای عایق پشم سنگ آشنا می کنیم.

عایق پشم سنگ

  • یکی از کاربردهای مهم عایق پشم سنگ ، استفاده از این نوع عایق به عنوان پوشش ضد حریق می باشد. در حقیقت از این پوشش می توان برای محافظت از سازه های فلزی، چاهک های آسانسور، تاسیسات الکتریکی، راهروهای فرار و… در مقابل حریق استفاده نمود.
  • عایق پشم سنگ با کاهش انتقال صدا و همچنین جذب صدا ، دارای ویژگی های آکوستیکی نیز می باشد . با توجه به بازدهی بالا در جذب و کاهش صدا ، از عایق پشم سنگ در فرودگاه ها ، استودیوهای صدابرداری و ضبط صدا ، زیر ریل ها و ایستگاه های متروی داخل شهری به منظور جلوگیری از انتقال ارتعاشات و پخش صدا ، استفاده می شود.
  • از عایق پشم سنگ می توان به عنوان یک نوع عایق ضد رطوبت استفاده کرد که رطوبت را از خود دفع می کند.

در این مقاله شما عزیزان را با یکی دیگر از انواع عایق ها به نام عایق پشم سنگ آشنا کردیم. امیدواریم از مطالب ارائه شده کمال استفاده را برده باشید و ما توانسته باشیم بر اطلاعات مفید شما در این زمینه افزوده باشید.

لطفا همواره با ما در تماس باشید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.