عایق رطوبتی لایه پیش ساخته ای است که به صورت رول با شیت در طول، عرض و ضخامت مورد نیاز و با پوشش های فلزی و ساده تولید می شود .

مواد مورد نیاز در این عایق، گونی و قیر می باشد ، که گونی مورد نیاز از کشورهای خارجی وارد می شود و در سه اندازه مختلف به نامهای ، گونی درجه یک ، درجه دو ، درجه سه در بازار یافت می شود که طبق آئین نامه مقررات ملی ایران ( مبحث 5 ) مشخصات گونی ایده آل عبارتند از : گونی باید نو ، ریز بافت ، کاملاً سالم وبدون آلودگی و چروک باشد و وزن آن در هر مترمربع حدود 380 گرم باشد.

انواع عایق های رطوبتی سنتی :

  • قیر و گونی: این عایق یکی از متداولترین عایق های مصرفی در ایران می باشد به این علت که در اکثر شهرهای کشور مواد اولیه این عایقکاری به وفور یافت می شود . مواد مورد نیاز در این عایق، گونی و قیر می باشد ، که گونی مورد نیاز از کشورهای خارجی وارد می شود و در سه اندازه مختلف به نامهای ، گونی درجه یک ، درجه دو ، درجه سه در بازار یافت می شود .طبق آئین نامه مقررات ملی ایران ( مبحث 55 ) مشخصات گونی ایده آل عبارتند از : گونی باید نو ، ریز بافت ، کاملاً سالم وبدون آلودگی و چروک باشد و وزن آن در هر مترمربع حدود 380 گرم باشد. قیر ماده ایست سیاه رنگ مرکب از هیدروکربنهای آلی با ترکیبات پیچیده که از تقطیر نفت خام بدست می آید.
  • ايزوگام : این عایق پديده اي است صنعتي و متكي به علم و تجربه و تكنولوژي در جهت ايمن سازي هرساخت و سازه اي دربرابر رطوبت حاصل از بارش برف وباران

ايزوگام كه با تنوع خود همواره بهره مند از كارائيهاي متفاوت ميباشد با گذر از آزمون هاي مختلف درآزمايشگاه هاي كارخانجات توليدي ضريب مقاومت آن افزايش يافته و آسودگي خاطر مصرف كنندگان را ارتقاء ميبخشد.

عایق رطوبتی پلی یورتان

در اجرای عایقکاری موارد زیر لازم است: 

الف) بامهای تخت،شیبدار:قوسی وگنبدها 

ب) اوانگاها وایوانها 

ج) کفها(در تماس با زمین نمناک وکف سرویسها وآشپز خانه

 د) شالوده ها (در تماس با زمین نمناک )  

ه) دیوارها زیر زمین ودیوارهای در تماس با آب  

و) سایر قسمتها از قبیل کف پنجره های در تماس با محیط اطراف، در پوش ودیوار جان پناه، دود کشها، بدنه وکف استخرها و منابع آب، نماهایی که در معرض بوران قرار دارند.   

هنگام اجرای عایقکاری با قیر و گونی قیر اندود انجام می شود باید موارد زیر را رعایت شود:  

1- عایقکاری به هنگام بارندگی مجاز نیست. 

2- عایقکاری بر روی سطوح مرطوب مجاز نیست.

3- عایقکاری جامد را تا هنگامی که گرم و روانند باید مصرف کرد. 

4 – دمای قیر های مورد مصرف نباید بیش از 177+ درجه سلسیوس باشد. 

5- راه رفتن روی سطوح عایقکاری شده باید با احتیاط وبا استفاده با کفشهای بدون میخ انجام شود. 

6- مصرف میخ برای محکم کردن لایه های عایقکاری مجاز نیست. 

قیر و گونی

7- لایه های عایق باید از هر طرف 10 سانتیمتر همپوشانی داشته و به قیر مناسب کاملاً به هم چسبانده شوند در همپوشانی لایه ها باید لایه های رویی در سمتی قرار گیرند که مطابق شیب بندی انجام شده آب از روی آنها به سمت لایه ریزی سرازیر گردد.

8- هنگامی که عایقکاری در بیش از یک لایه انجام می شود، لایه های متوالی عایق باید عمود بر هم قرار گیرند. 

9- سطوح عایقکاری شده باید پس از تکمیل لایه محافظی پوشانده شوند. 

10- عایقکاری با عایقهای رطوبتی آماده، مطابق روشهای توصیه شده توسط سازندگان انجام شود، در هر حال باید به تأیید دستگاه نظارت برسد. 

11- ایجاد زیر سازی مناسب برای انجام عایقکاری ضروری است.

مزایای استفاده از عایق رطوبتی:

1-رنگ پذیرند

2-خطر آتش سوزی ندارد

3- کاربرد آن ساده است

4- فاقد آلودگی وآسیب های فیزولوژی می باشد.

شرکت نوآوران تجهیزات عایق آیریک ارائه دهنده انواع عایق های رطوبتی پلی یورتان استاندارد جهت پوشش روی دیوارها، سقف، کف و سایر قسمت ها به شما عزیزان می باشد. در صورت نیاز با شماره های قرار داده شده در سایت تماس حاصل فرمایید.