در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه با انتخاب یک عایق مناسب، خانه خود را در زمستان، گرم تر و در تابستان خنک تر نگه دارید در حالی که در هزینه ها نیز صرفه جویی نمائید. در ادامه با نحوه عایق بندی چندین ناحیه اطراف خانه از قبیل: دیوارها، اتاق زیر شیروانی، زیرزمین و فضاهای خالی، با شما خواهیم بود. لطفا با ما همراه باشید.

مهم ترین نکات قبل از نصب عایق 

در این قسمت چند نکته که قبل از شروع عایق کاری باید بدانید، برای شما مطرح می کنیم.

  1. کد ساختمان محلی خود را برای مقادیر R-value و هر گونه سد بخار مورد نیاز که برای منطقه شما در نظر گرفته شده است، بررسی کنید.
  2. به فاصله های مهر و موم  که اجازه می دهد هوا بدون قید و شرط به فضای عایق بندی نفوذ کنید، توجه نمائید. به مناطقی که لوله کشی یا سیم کشی در آن فضا قرار دارد توجه نمائید. اطمینان حاصل کنید که هیچ فضای باز و یا شکافی وجود ندارد.
  3. مابین ستون ها را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که فضای کافی برای عایق ها در اختیار دارید.

توجه نمائید که، عایق ها در رول های روکش دار و بدون روکش وجود دارند. مقدار R-value محصول نشان می دهد که به چه اندازه عایق کاری خوب انجام شده است. برای اطالعات بیشتر در مورد تعیین نوع و مقدار R ، به راهنمای خرید عایق ما مراجعه کنید.

مراحل عایق کاری

مرحله اول :

به آرامی عایق را به حفره های بین ستون های دیوار وصل کنید. توجه ویژه به گوشه ها و لبه ها داشته باشید. عایق باید به راحتی در حفره قرار گیرد و هیچ شکافی نداشته باشد.

مرحله دوم : 

عایق را به صورت مناسب برش دهید. قطعات را در حدود یک اینچ بزرگتر از حفره قرار دهید تا فضای کامل را پر کنید.

مرحله سوم : 

فلنج های عایق روکش دار را به لبه ها پیچ و مهره کنید. هنگام چسبانیدن عایق، از بیش از حد فشرده شدن عایق و یا ایجاد شکاف جلوگیری کنید.

مرحله چهارم : 

از یک پیچ گوشتی یا چاقوی بتونه استفاده کنید تا اجزای کوچکی از عایق های نامناسب را بین شکاف ها، مانند اطراف پنجره ها و درها، فشار دهید. برای جلوگیری از خم شدن پنجره ها یا فریم های درب، اطراف این مناطق را با عایق و یا فوم بیش از حد پر نکنید.

و به این ترتیب، به سادگی قادر خواهید بود تا در هزینه و انرژی به بهترین شکل صرفه جوئی کنید.

همراهان گرامی! امید است مقاله فوق مود رضایت شما واقع شده باشد. هدف ما حرکت در مسیر استفاده بهتر از منابع انرژی و جلوگیری از به هدر رفتن آن می باشد.