معمولا در سیستم عایق بندی خانه از 5نوع محصول مختلف استفاده می شود:
فایبر گلاس – یک عایق حرارتی است که از الیاف شیشه ای کوچک تشکیل شده که برای دیوارها مناسب است.لازم است هنگام کار با فایبرگلاس مطمئن شوید که دستکش کار، پیراهن آستین بلند، شلوار بلند، ماسک گرد و غبار و عینک ایمنی را همراه خود دارید.
سلولز – این نوع عایق حرارتی (مانند فایبرگلاس) است که برای کف و دیوار مناسب است، اما می توان آن را تقریبا در هر بخشی از خانه استفاده کرد. ساخته شده از روزنامه بازیافت. عایق سلولز اغلب توسط طرفداران محیط زیست ترجیح داده می شود. در طول فرایند تولید، بازدارنده های آتش اضافه می شوند و سپس فشرده، بسته بندی شده و آماده می شوند.
اسپری فوم – عایق فوم در درجه اول برای ایجاد یک مانع هوا برای خانه شما استفاده می شود. این بدان معنی است که در پر کردن شکاف های کوچک و شکاف هایی که می تواند نشت هوا ایجاد شود، یک عایق عالی انجام خواهد شد. فوم، که به عنوان یک مایع به کار می رود، در واقع برای پر کردن شکاف ها و حفره ها بکار می رود. یکی از بهترین مکان برای اسپری فوم در اطراف پنجره ها است.
توجه داشته باشید: فایبرگلاس، سلولز و فوم، همه سه عایق حرارتی بزرگ هستند،که در داخل خانه بکار می روند.دو عایق بعدی در خارج از خانه بهتر کارایی دارند.
تابلوهای سخت – این فرم چهارم از عایق حرارتی می تواند از فوم یا فایبرگلاس تشکیل شده باشد و می تواند در بسیاری از کاربردها – هر دو داخل یا خارج از خانه استفاده شود.
این تخته ها در ضخامت های 1/2 “تا 1-1 / 2” قرار می گیرند .
به دلیل دوام این نوع عایق، تخته های سفت و محکم فوم می توانند عایق هایی با کیفیت را در مدت زمان طولانی ارائه دهند و همچنین در برابر رطوبت محافظت نمایند.
موانع بخار – اینها مواد پلاستیکی هستند که به معنای واقعی کلمه “خانه” شما بسته بندی می شوند. به همین دلیل، آنها نیز در حفظ رطوبت در خلیج بسیار موثر هستند. مانع بخار رطوبت را از طریق دیوار عبور می دهد، وارد خانه می شود تا دیواره ها مرطوب نشوند.
این پنج عایق معمول هستند که از خانه شمادر برابراز دست دادن گرما، نشت هوا و آسیب رطوبت محافظت میکنند. در نظر داشته باشید که تمام عایق ها در منزل شما بخشی از یک سیستم است، به این معنی که سازنده شما می تواند ترکیبی از این پنج گزینه را انتخاب کند.