اکثر ما بیشتر وقت خود را در خانه هایمان صرف می کنیم (و برای کسانی که اکثر وقت خود را در محل کار می گذرانند، ما آرزو می کنیم زمان بیشتری را در خانه صرف کنند). عایق یکی از مهمترین اجزای یک خانه است که می تواند به شما وخانوادیتان کمک کند تا سالم باشد و زندگی بهتری را تجربه کنید.
عایق مانند لباس خانه است درست مثل اینکه شما نیاز دارید تا در یک روز سرد محافظت شوید، بنابراین خانه شما نیز باید در برابر عناصر سرما بسته شود.
به عنوان مثال، اگر دمای هوا در خارج از منزل 35 درجه سانتی گراد باشد و دمای داخل را تا 22 درجه سانتی گراد سرد کرده باشیم ، عایق مناسب کمک خواهد کرد که هوای درون متعادل شود. در حالی که این مفهوم ممکن است ساده به نظر برسد، سیستم عایق بندی خانه بسیار پیچیده است.
سعی میکنیم در ادامه نکاتی ارزشمند در رابطه با عایق بندی ساختمان ها ارائه دهیم. عملکرد اصلی عایق ها کنترل جریان گرما است. بنابراین برای درک چگونگی عملکرد عایق ، ابتدا باید بدانید که چگونه حرارت حرکت می کند .
علاوه بر گرما از خورشید و سوختن سوخت، گرما نیز توسط مردم، حیوانات و نور تولید می شود. در حقیقت، 30 درصد گرمای تولید شده در داخل خانه می تواند به دلیل چراغ و لوازم خانگی ایجاد شود.
گرما تولید شده توسط همه این منابع از طریق سه اصل اساسی حرکت می کند:
تابش
همرفت
هدایت
انواع مختلفی از عایق وجود دارد و انتخاب مناسب برای یک خانه جدید و یا تجدید ساختار پروژه نیاز به یک استراتژی دقیق می باشد .
سه عنصر مهم این استراتژی عبارتند از:
نوع مواد عایق؛
جایی که نصب شده است
چقدر مورد نیاز است
در احداث یک ساختمان جدید باید به نکات بالا بسیار توجه کرده و از پیاده سازی استراتژی عایق سازی به طور کامل اطمینان حاصل نمود .
معمولا در دیواره های خارجی ، فضای بین پارکینگ و فضای داخلی و همچنین به صورت پوششی برای دیواره های خارجی و یا حتی در بعضی مناطق با توجه به شرایط آب و هوایی خاصشان دیوارهای بنیادی و پی ساختمان از استراتژی عایق بندی استفاده میگردد.
سازنده باید نوع عایق را بر اساس طراحی خانه و منطقه آب و هوایی خود انتخاب کند. یک منبع خوب برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب عایق، وب سایت وزارت انرژی ایالات متحده است . به عنوان مثال فایبر گلاس یک عایق عالی و بسیار مقاوم در برابر آتش است. عایق سلولز خشک در صنایع خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. عایق های سلولز خشک از روزنامه های بازیافت شده و خراب شده ساخته شده اند که از لحاظ شیمیایی مقاوم به آتش می شوند.
به یاد داشته باشید، هنگامی که خانه شما هنوز در مرحله برنامه ریزی است، با سازنده خود صحبت کنید تا درباره استراتژی استفاده شده برای نوع مواد عایق، جایی که نصب شده است، و مقدار مورد نیاز، مطلع شوید.