به طور معمول انتقال گرما از طریق دیوارها، پنجره ها و سقف یک خانه صورت می پذیرد . همانطور که در مطالب قبلی عنوان شد گرما با استفاده از ترکیبی از تابش، هدایت و انتقال جریان می یابد .جریان گرمایی از سمت گرما به سمت سرما حرکت می کند . در تابستان، زمانی که خارج از خانه گرمتر می باشد، انتقال حرارت از طریق دیوارهای خارجی و سقف به داخل خانه می باشد.
این فرایند به عنوان افزایش گرما نامیده می شود. اما در زمستان، عکس این عمل اتفاق می افتد. حرارت تولید شده توسط سیستم گرمایی و یا تهویه مطبوع از طریق محوطه ساختمان حرکت می کند و در خارج از خانه از بین می رود. این فرایند به معنای هدر رفت گرما و افتادن گرما می باشد.
در تابستان، به دلیل افزایش غیر منتظره گرما موجبات ناراحتی، بی حوصلگی و کلافگی تان می گردد. ترموستات سیستم تهویه شما به درجه حرارت گرم واکنش نشان خواهد داد و سیستم تهویه مطبوع باید بیشتر و بیشتر و برای مدت زمان طولانی تر در مدار قرار گرفته و اجرا شود، در نتیجه هزینه های بالای ابزار را افزایش می دهد.
عیناً همین امر می تواند در زمستان نیز برای شما اتفاق بیفتد، زمانی که از دست دادن گرما امکان پذیر نمی باشد ، می تواند باعث خنک شدن خانه شما شود. برای گرم نگه داشتن محل زندگیتان ، شما باید ترموستات سیستم تهویه را روشن کنید و سیستم گرمایش باید بیشتر و بیشتر اجرا شده ، و در نتیجه هزینه های بالای ابزار نیز افزایش می یابد.

اما واقعا راه چاره چیست؟ آیا هدر رفت انرزی انصاف است؟ مطمئنا شما هم در تلاش هستید تا با بهره مندی از امکانات موجود علاوه بر اینکه در مصرف انرژی صرفه جویی فرمائید به کاهش هزینه های خود نیز کمک کنید. تنها راهکار استفاده از عایق های مناسب می باشد.

متخصصان ما در این راه می توانند به شما کمک کنند.