یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه حمام و دستوشیی آن است. به این دلیل که این 2 محیط همیشه مرطوب هستند، ممکن است مشکلاتی که برای آن ها به وجود می آید به مراتب نسبت به سایر قسمت های خانه بیشتر باشد. بنابراین اگر می خواهید دچار این گونه مشکلات نشوید در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد اهمیت عایق کاری سرویس های بهداشتی مهم ترین نکات را بدانید.

اهمیت عایق کردن سرویس بهداشتی

  1. اگر شما از تجهیزات چوبی برای ساختار سرویس بهداشتی خود استفاده می کنید، یکی از مشکلاتی که با آن مواجه می شوید خرابی این چوب هاست. بنابراین برای اینکه این مشکل به جای بزرگی نرسد هر مدت یک بار به آن ها رسیدگی کنید.
  2. جایگزینی کف، با توجه با اینکه کف مکان های سرویس بهداشتی اکثرا مرطوب است، برای جلوگیری از خراب شدن باید چک کردن مقاومت آن را مد نظر داشته باشید.
  3. برای خیلی از ما این اتفاق افتاده است که وقتی به حمام می رویم در زمستان، محیط بسیار سرد است. آیا تا کنون به علت آن فکر کرده اید؟ زمانی که شما از عایق برای ساختمان خوداستفاده نمی کنید در واقع محیط خانه خود را در مقابل عوامل بیرونی و درونی ایمن نکرده اید. به عنوان مثال زمانی که هوا سرد به دلیل عایق نبوذن ساختمان، هوی بیرون به راحیت به درون خانه نفوذ پیدا می کند که باعث می شود محیط داخلی بسیار سرد باشد. ولی این تنها مسئله ای نیست که با آن رو به رو هستید. همانطور که گفته شد چون در محیط سرویس بهداشتی همیشه رطوبت وجود دارد، این رطوبت می تواند برای مکان های کناری سرویس بهداشتی دردسر ساز شود. چرا!؟ چونکه دیوارها و کف عایق نیستند و همین موضوع باعث می شود که رطوبت از داخل به بیرون منتقل شود و دیوار ها و یا کف و سقف پایینی را خراب کند. بنابراین عایق کردن محیط سرویس بهداشتی عاملی است که اصلا نباید از آن غافل شوید. برای این کار یکی از بهترین نوع عایق ها، عایق پشم سنگی است. در صورتی که در مورد این عایقو نحوه نصب آن سوالی دارید می توانید با متخصصان “ایریک” در ارتباط باشید. همچنین اگر در مورد عایق نوع پشم سنگ سوالی دارید می توانید از مقاله پشم سنگ استفاده کنید.

اهمیت عایق کاری سرویس های بهداشتی

  1. یکی از کارهایی که هنگام عایق کردن می توایند انجام دهید این است که سوراخ هایی که باعث نشتی هوا هستند را در دیوار پیدا کنید و به آنها با هر روشی رسیدگی کنید.
  2. قرار دادن فن در حمام و دستشویی حتی اگر این مکان ها پنجره داشته باشد باز هم یک مسئله ضروری است. چرا که استفاده از فن به تعادل میزان رطوبت کمک بسیاری می کند.
  3. از چک کردن لوله کشی ها اصلا غاف نشوید. در صورتی که این لوله کشی ها دارای کوچکترین مشکلی هم باشند می توانند برای شما بیشترین درد سر را ایجاد کنند. چرا که با افزایش میزان رطوبت، می توانند منجر به خرابی های زیادی در ساختار خانه شوند.

در این مقاله ما به نکات مهم در مورد اهمیت عایق کاری سرویس های بهداشتی پرداختیم. همچنین نکاتی را بیان کردیم که توجه به آن ها در حفظ سلامت خانه بسیار موثر است. همراهان گرامی در صورتی که در مورد عایق، شرایط انجام آن سوالی دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت، با متخصصان مجموعه “ایریک” در ارتیاط باشید.