از من قبول کنید که مهم نیست کجای خانه خود را عایق می کنید، به هر حال با انجام این کار شما سرمایه گذاری بزرگی را شروع کرده اید! زمانی که شما از عایق برای ساختمان خود استفاده می کنید، به مقدار زیادی در میزان مصرف انرژی و پرداخت قبوض صرفه جویی به خرج داده اید. بنابراین اگر همچنان این کار را انجام نداده اید و یا هنوز متوجه نشده اید  ، می توانید از مقاله های مهمترین مزایای استفاده از عایق و اهمیت عایق کردن ساختمان ها  استفاده کنید. بعد از اینکه تصمیم گرفتید ساختمان خود را عایق کنید، از راهنمایی های موجود در این مقاله که توسط مجموعه “ایریک” آماده شده اند استفاده کنید.

1.یکی از قسمت هایی که در اکثر خانه بیشترین میزان هدررفت انرژی را دارند،اتاق های زیرشیروانی هستند. معمولا عایق کردن این قسمت هم مشکل تر از سایر قسمت های خانه است. اگر برای اولین بار است که می خواهید این عایق کاری را انجام دهید، بهترین مکان برای نصب عایق کف است. در صورتی که شما در این محیط از دودکش هم استفاده می کنید توجه داشته باشید که از عایق بخار در کنار آن ها استفاده نمایید. در صورتی که ساختمان شما نا تمام است انتخاب عایق فوم پاششی می تواند بسیار مفید باشد که البته باید توسط یک متخصص انجام شود. در صورتی که در مورد انجام این کار سوالی دارید می توانید با متخصصان “ایریک” در ارتباط باشید.

عایق کردن ساختمان

2. مکان دیگری که در مورد آن عایق بودن نسبت به سر و صدا دارای اهمیت زیاد است، اتاق کودک است. بنابراین استفاده از عایق مناسب می تواند اتاق را به محیطی امن برای کودک تبدیل کند.

3. زیرزمین جایی است که می تواند تا 25 درصد از گرمای خانه شما را هدر دهد. بنابراین چه خانه شما تمام شده باشد چه نشده باشد، از عایق کردن آن غافل نشوید. یکی از عایق هایی که می تواند برای زیر زمین مناسب باشد استفاده از عایق پتویی است. این نوع عایق هم می تواند به صورت عمودی و هم به صورت افقی نصب شود.

عایق کردن خانه

4.  سرویس های بهداشتی  : همان طور که می دانید سرویس های بهداشتی  اولین مکان هایی از خانه هستند اگر به درستی عایق نشده باشندمشکلات زیادی را برای ما بوجود می آورند . در صورتی که در موردعایق کردن این قسمت از خانه سوالی دارید می توانید از مقاله اهمیت عایق کردن سرویس های بهداشتی استفاده کنید.

5. عایق کردن اتاق خواب دارای اهمیت کمتری نسبت به اتاق کودک نیست. برای این اتاق ها هم می توانید عایق کاری را از بیرون انجام دهید. به این ترتیب هم در مقابل حرارت و هم در مقابل صدا اتاق خود را ایمن کرده اید

6. در اکثر موارد افراد از عایق کردن پارکینگ ها غافل می مانند. البته عایق کاری این قسمت چندان مشکل نیست چرا که می توان تنها آن قسمتی از پارکینگ که با خانه در ارتباط است را در مقال گازهای آلوده عایق کرد.

7. آشپزخانه را می توان یکی از مهمترین قسمت های خانه در نظر گرفت چرا که بیشتر کارها در آن انجام می شود این مکان می تواند از عایقی استفاده کند که صدای پخت و پز مادران عزیزانمان را به بیرون منتقل نکند و هم اینکه این محیط بسیار مستعد رطوبت نیز هست. بنابراین همراه با عایق کردن سرویس بهداشتی این مکان را  نیزعایق کنید.

همراهان گرامی در صورتی که با توحه به نکات گفته شده تمایل به عایق کردن ساختمان خود دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با متخصصان “ایریک” در ارتباط باشید.