مهم نیست که چقدر شما برای عایق کردن ساختمان خود هزینه می کنید، چند برابر این مقدار را شما می توانید در دراز مدت ذخیره کنید. به عنوان مثال، اگر شما فقط اتاق زیر شیروانی را عایق کنید، می توانید 10 الی 50 درصد از قبض های خود را کاهش دهید. در این مقاله می خواهیم اطلاعات کلی از عایق کردن را در اختیار شما قرار دهیم.

شناخت منطقه :

قبل از اینکه نوع عایق ساختمان خود را تعیین کنید، باید نوع منطقه خود را شناسایی کنید. برای عایق کردن شما نیاز به شناختی از معیار R-value دارید. این معیار می تواند میزان مقاومت عایق را در مقابل عوامل خارجی تعیین کند. بنابراین هرچه که این مقدار بیشتر باشد عایق، عملکرد مناسب تری دارد. بنابراین بسته به نیاز آب و هوای منطقه خود می توانید عایق مورد نیاز خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال هرچه که هوا سردتر باشد شما باید عایقی با مقدار R-value بزرگتری انتخاب کنید. در صورتی که می خواهید در این مورد اطلاعات بیشتری پیدا کنید می توانید از مقاله عوامل موثر بر R-Values عایق استفاده کنید.

ساختار عایق :

انواع عایق

بسته به نوع نیاز شما باید عایقی را انتخاب کنید که کنید که بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. پر کاربردترین نوع عایقی که داریم فایبرگلاس است که دارای R-value بین 11 الی 38 است. این نوع عایق برای فضاهایی مانند زیرزمین، اتاق زیر شیروانی و …. مناسب است. چرا که این عایق اگر مرطوب شود، سریع می تواند خشک شود. همچنین این عایق در مقابل اشتعال بسیار مقاوم است.

برای عایق کردن 2 روش رایج وجود دارد یکی استفاده از عایق های فومی و یا عایق های پتویی. عایق های پتویی بسیار مناسب هستند زیرا به راحتی می توان آنها را نصب کرد. این نوع عایق به صورت رولی ارائه می شود. بنابراین یک فرد مبتدی به راحتی می تواند این نوع عایق را نصب کند. این نوع عایق با ضخامت های مختلف قابل استفاده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد انواع عایق از مقاله معرفی 5 عایق حرارتی رایج استفاده کنید.

مکان استفاده از عایق را مشخص کنید :

اولین مکان هایی که برای عایق کردن ساختمان به ذهن می رسد، اتاق زیر شیروانی، زیرزمین، پنجره ها و … است. زیرزمین جایی است که دارای حفره های زیادی است. بنابراین باید از عایقی استفاده کنید که این حفره ها را به خوبی پوشش دهد. برای پنجره ها می توانید از عایق فومی استفاده کنید. بنابراین بسته به مکان خانه شما نوع عایقی که استفاده می کنید متفاوت است. پس توجه داشته باشید که بسته به مکانی که می خواهید عایق کنید، نوع عملکرد آن متفاوت است. برای اطلاع بیشتر در این مورد می توانید ار مقاله چگونگی کارکرد عایق استفاده کنید.

همراهان گرامی در این مقاله ما به معرفی مختصر در مورد نکات مهم برای عایق کردن ساختمان پرداختیم. در صورت وجود هر گونه شوال می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با متخصصان “ایریک” در ارتباط باشید.