همان طور که شما در انجام هر کاری قبل از آن همه موارد و جوانب را می سنجید، برای عایق کردن نیز باید یک سری نکات را قبل از انجام عایق کاری بررسی کنید. در این مقاله، متخصصان “ایریک” 3 مورد از این نکات را در اختیار شما قرار می دهند. در صورتی که این نکات را رعایت کنید می توانید بیشترین میزان بهره از عایق را ببرید. با ما همراه باشید.

1.اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که جاهایی از خانه که باعث نشت هوا می شوند را شناسایی کنید.

تهویه هوا

بیشتر افراد مکان هایی نظیر کنار درها، پنجره ها و شومینه را جایی می دانند که هوا قابلیت رفت و آمد دارد. ولی مکان هایی که افراد زیادی از آن ها غافل می مانند، فضا هایی مثل اتاق زیر شیروانی و یا زیر زمین هاست. البته مکان های جزئی دیگری هم هستند که باعث رفت و آمد هوا می شود. مکان هایی مثل جای سوئیچ ها، مکان هایی که برای اتصال وسایل الکترونیکی استفاده شده اند. بنابراین اگر بخواهی به درستی بررسی را انجام دهیم ممکن است به موارد زیادی را ببینیم که باعث این نشتی ها می شوند. بنابراین بهترین مکانی که برای متوقف کردن این هدر رفت انرژی مناسب است، اتاق زیر شیروانی است. البته شما با عایق کردن این مکان نمی توانید انتظار خیلی زیادی برای بهبود اوضاع داشته باشید. چرا که هنوز جریان هوا در خانه شما بر قرار است. مکان هایی که باعث عبور جریان هوا می شوند را میتوان به صورت زیر خلاصه بیان کرد :

  • حفره هایی که در داخل دیوار وجود دارند. این حفره ها را می توانید به راحتی با ورق های پلاستیکی پوشش دهید.
  • اطراف دودکش ها جایی است که جریان هوا به میزان زیادی وجود دارد. برای جلوگیری از این پدیده می توانید از عایق پشم سنگ استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که خود لوله را عایق نزنید. توجه داشته باشید که از عایق هایی که قابل اشتعال هستند مانند پلاستیک برای این مکان استفاده نکنید.
  • اطراف در ها و پنجره ها را پر کنید.
  • در کنار لوله کشی هایی که فضای خالی وجود دارد می توانید از عایقی مانند پلی اورتان استفاده کنید.

بنابراین از پیدا کردن این مکان ها در خانه خود غافل نشوید.

2.دومین نگرانی که همیشه در عایق کردن عایق خانه ها وجود دارد مکان هایی هستند که بسیار رطوبت گیر هستند.

رطوبت

چرا که هوای گرم داخل خانه شما به مقدار زیادی دارای بخار آب است. بنابراین اگر شما در ساختار خانه خود از عایق های رطوبتی استفاده نکرده باشید، این عامل باعث می شود که به ساختار سایر عایق ها هم لطمه بخورد. بنابراین می توانید علاوه بر استفاده از عایق های رطوبتی از سیستم های تهویه هوا استفاده کنید که این بخار همیشه در خانه نماند. به عوان مثال موادی که شامل ورق های کاغذی، ورق های فلزی و ورق های پلاستیکی باشند می توانند در مقابل این عوامل خوب عمل کنند. البته مکان نصب این نوع عایق باز هم بستگی به منطقه ای دارد که در آن زندگی می کنید. به عنوان مثال در خانه ای که در محیط سرد است این نوع عایق در قسمت گرم خانه نصب می شود. توجه داشته باشید که به عنوان مثال عایقی مانند عایق نوع پتویی تنها استفاده نمی شود بلکه ورق های پلاستیکی مانند رول وجود دارند که باید روی آن ها قرار گیرد. همراهان گرامی در صورتی که در مورد نحوه نصب این عایق ها سوالی دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با متخصصان “ایریک” در ارتباط باشید.

3.تهویه در خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. به 2 مورد از آن اشاره می کنیم :

  • کنترل رطوبت : در صورت وجود تهویه مناسب شما می توانید سطح رطوبت در خانه را کنترل کنید. و با استفاده از همین مزیت به عملکرد مناسب سایر عایق های موجود در خانه کمک کنید.
  • اجتناب از بروز آلودگی هوا در خانه : زمانی که شما از وسیله های گرمایشی و سرمایشی در خانه خود استفاده می کنید نیاز است که از یک تهویه هوا برای متعادل نگه داشتن هوای داخل خانه استفاده کنید.

اتاق زیر شیروانی یکی از مکان هایی است که رطوبت زیادی در آن وجود دارد. بنابراین علاوه بر اینکه شما از عایق مناسب برای این قسمت استفاده می کنید باید از تهویه هوا نیز برای آن استفاده نمایید. اگر تمایی به انجام این کار ندارید باید زمین خود را با عایق پلی اتلین سنگین بپوشانید.

با توجه به 3 مورد گفته شده، قبل از اینکه شما عمکرد مناسبی از عایق انتظار داشته باشید باید این موارد را رعایت کنید تا نتیجه هر چه بهتر از عایق خود را دریافت کنید. دوستان گرامی در صورتی که در مورد نصب عایق و انتخاب نوع عایق سوالی دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با متخصصان ما در ارتباط باشید.