زمانی که موقع انتخاب نوع عایق برای ساختمان فرا می رسد شما با انتخاب های متفاوتی رو به رو می شوید. یکی از عایق هایی که به طور عمده در عایق کردن ساختمان ها استفاده می شود، عایق فایبرگلاس است. ساختار این عایق این ویژگی را دارد که به خوبی می تواند در مقابل صدا و حرارت مقاوم باشد. که همین موضوع باعث شده است که کاربرد آن در عایق سازی ساختمان ها افزایش یابد. بنابراین با استفاده از این نوع عایق می توانید هم مقرون به صرفه کار کنید و هم اینکه از خانه ای بهتر برخوردار شوید. در این مقاله می خواهیم به موارد مهمی اشاره کنیم که شما در هنگام عایق کردن ساختمان خود باید مد نظر داشته باشید. در صورتی که در مورد نصب عایق قایبرگلاس سوالی دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با مشاوران مجموعه “ایریک” در ارتباط باشید.

عایق فایبرگلاس

  1. با توجه به اینکه این نوع عایق خیلی زیاد برای عایق سازی دیوارها استفاده می شود، توجه داشته باشید که از تیغه های مناسب استفاده کنید. چرا که این موضوع باعث می شود تا برش های بهتری داشته باشید و عملکرد عایق را دچار خدشه نکنید.
  2. اطمینان حاصل کنید که ضخامت عایقی که استفاده می کنید مناسب باشد. این ضخامت با مقدار  R-value در ارتباط است. برای آشنایی با این معیار می توانید از مقاله عوامل موثر بر R-Values عایق استفاده کنید.
  3. هنگام نصب عایق فایبرگلاس به این نکته توجه داشته باشید که برای عملکرد مناسب این عایق، گوشه های دیوار به خوبی عایق گذاشته شود. همچنین هنگام گذاشتن عایق، زیاد به آن فشار نیاورید چرا که باعث می شود به نحوه عملکرد عایق لطمه بخورد و به خوبی مقاوم نباشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که حفره ها و گوشه ها به خوبی عایق بندی شده اند.
  4. هنگامی که می خواهید از عایق برای لوله ها و کابل های برق استفاده کنید خیلی باید دقت داشته باشید. چرا که اگر ناخودآگاه یکی از این کابل ها لطمه بخورد منجر به آتش سوزی می شود. بنابراین هنگامی که به این تجهیزات بر می خورید با دقت کافی عایق را از کنار آن ها رد کنید.
  5. درها و پنجره ها همیشه مکان هایی بوده اند که بیشترین هدررفت انرژی را داشته اند. به همین دلیل استفاده زا عایق برای این قسمت ها دارای اهمیت زیادی است. همچنین توجه کنید عایق را برای این فضاها به گونه ای استفاده کنید که زیاد فشرده نشود چرا که باعث می شود همانطور که گفته شد عملکرد عایق ضعیف شود. در صورتی که می خواهید بیشتر بدانید که کدام یک از قسمت های خانه به عایق نیاز دارند می توانید از مقاله مهمترین قسمت های ساختمان برای عایق کردن استفاده کنید.
  6. برای اینکه عملکرد عایق فایبرگلاس را بهتر کنید می توانید از عایق بخار و رطوبت نیز برای آن استفاده کنید. به این صورت که یک لایه از این عایق را روی عایق فایبرگلاس قرار دهید و سپس در دیوارها جایگذاری کنید.

این 6 مورد از ابتدایی ترین نکات در مورد استفاده از عایق فایبرکلاس است. همراهان گرامی در صورتی که در مورد انتخاب مناسب علیق و یا نصب آن سوالی دارید می توانید با متخصصان “ایریک” در ارتباط باشید.