در صورتی که سری مقاله های ایریک را مطالعه کرده باشید در مورد رطوبت و اثرات خرابی آن روی ساختمان اطلاعات کافی پیدا کرده اید. در صورتی که در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مقاله های چگونه از خرابی های رطوبت جلوگیری کنیم و اگر عایق فایبرگلاس (پشم شیشه) خیس شود چه کاری می توان کرد استفاده نمایید. در این مقاله می خواهیم مکان هایی را مورد بررسی قرار دهیم که باعث ایجاد رطوبت می شوند.

مکان هایی که باعث ایجاد رطوبت در خانه می شوند : 

1.نشتی لوله آب :

شاید زمانی که صحبت در مورد رطوبت ساختمان می شود، اولین چیزی که به ذهن شما می رسد نشتی لوله های ساختمان است. این لوله کشی ها معمولا در فضاهایی هستند که قابلیت دید ندارند و در صورتی که نشتی داشته باشند، به مدت زیادی متوجه آن نخواهیم شد.

رطوبت

2. خاک :

یکی دیگر از منابعی که باعث رطوبت زیاد می شود، خاکی است که روی آن پوشیده نشده است!ممکن است که شما تصور کنید که خاک رطوبت زیادی نمی تواند ایجاد کند ولی این تصور بسیار غلط است. شاید در نظر شما خاک خشک به نظر رسد ولی چون تبخیر دائمی وجود دارد خاک خشک و دوباره مرطوب می شود.

رطوبت

3. دریچه موجود در دیوار :

آخرین منبع رطئبت را می توان دریچه هایی دانست که در دیوارها وجود دارند. در واقع ایده اصلی در مورد این دریچه های این بوده است که زا میزان رطوبت کم کنند ولی اتفاقی که می افتد کاملا برعکس خواسته مطلوب ماست. این اتفاق مخصوصا برای در مناطق مرطوب با شدت بیشتری اتفاق می افتد.

رطوبت

حال که شما مناطقی که باعث رطوبت در ساختمان شما می شوند را شناختید، می توانید انتخاب بهتری در عایق خود داشته باشید. همچنین متوجه شدید که تصور ما معمولا از مکان هایی که باعث ایجاد رطوبت می شوند و آن چیزی که در واقعیت است متفاوت است. بنابراین شما می توانید با عایق کاری مناسب، از اثرات مخرب رطوبت بر ساختمان خود جلوگیری کنید. همراهان عزیز در صورتی که شما در مورد انتخاب عایق و نصب آن سوالی دارید می توانید از متخصصان “ایریک” کمک بگیرید.