شنیدن صدا شاید یکی از بهترین نعمت هایی باشد که هر کدام از ما دارا هستیم اما اگر این صدا در ساعت نادرست، در مکان نادرست به گوش ما برسد چیزی جز نویز نیست. شاید برای شما پیش آمده باشد که خانه ای که در آن سکونت دارید نزدیک یک خیابان پر رفت و آمد و یا حتی نزدیک یک اتوبان باشد.  در بسیاری از موارد هم فرشونده تضمین می کند که خانه شما دارای بهترین عایق صوتی است که سر و صدا را تا حد زیادی کاهش می دهد. اما سوالی که مطرح می شود این است که از کجا بدانیم عایقی که نصب شده است دارای عملکرد مناسب هست یا نه. اگر علمی به مسئله نگاه کنیم، می دانیم که انواع صداهای مختلف دارای فرکانس های مختلف هستند. بنابراین با توجه به موقعیت شما و فرکانس صدایی که در محل است باید نوع عایق انتخاب شود تا بتواند تاثیر مطلوبی داشته باشید. بنابراین با توجه به این نکته و رعایت موارد لازم می توانید به میزان زیادی در هزینه هایی که صرف عایق کردن خانه خود می کنید، صرفه جویی داشته باشید.

در این مقاله “ایریک” موثر ترین عایق هایی که برای حذف صدا کارآمد هستند را به شما معرفی می کند. عایق هایی که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم برای همه جا مانند دیوار ، سقف، کف و … مناسب هستند.

بهترین عایق های صوتی : 

  • پنل گچی : این نوع عایق در واقع از گچی ساخته شده است که بین دو لایه مقوا و یا کاغذ قرار داده می شود. این نوع عایق تقریبا برای همه اولین گزینه است چرا که داریای قیمت کمی است.

عایق صوتی

  • عایق پشم سنگ : این عایق علاوه بر مزیت هایی که در کاهش انتقال حرارت دارد برای عایق کردن صدا نیز استفاده می شود. در صورتی که در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مقاله عایق پشم سنگ استفاده نمایید.

عایق صوتی

  • ورقه های فیبری : معمولا زمانی که از این عایق برای کاهش صدا استفاده می شود، باید مقدار زیادی از آن ها تهیه شود چرا که در این حالت کارآیی بالاتری خواهد داشت.

عایق صوتی

  • عایق فوم شانه تخم مرغی : در وصرتی که محلی که نیاز به عایق دارد، با فرکانس های بالا سر و کار دارد این نوع عایق می تواند بهترین انتخاب باشد. به طور کلی این نوع عایق برای اکثر استدیو های موسیقی استفاده می شود.

عایق صوتی

برای خیلی از افراد این تصور وجود دارد که استفاده از وسایلی مانند جعبه تخم مرغ، عایق فومی و … می توانند گزینه هایی برای عایق کردن صدا باشند. اما شاید این روش ها به سادگی قابل استفاده باشند و همچنین هزینه زیادی برای شما نداشته باشند، ولی شما نمی توانید انتظار نتیجه مثبتی از آن ها داشته باشید. برای همین بهتر است که از ابتدا انتخاب عایق صوتی خود را اصولی انجام دهید.  مخاطبان گرامی در صورتی که در مورد عایق صوتی، انتخاب و نحوه نصب آن سوالی دارید می توانید با متخصصان “ایریک” در ارتباط باشید.