مخطبان عزیز اگر از خدماتی که توسط شرکت “ایریک” به شما عزیزان ارائه می شود دیدن کرده باشید، حتما متوجه شده اید که “ایریک” در زمینه خدمات عایق پشم سرباره نیز فعالیت دارد. در این مقاله می خواهیم به معرفی این عایق بپردازیم. پس مانند همیشه همراه ما باشید.

عایق گرم، یکی از انواع عایق هایی است که وجود دارد که خود به دسته بندی های کوچکتری تقسیم می شود. به عنوان مثال، عایق معدنی. دسته بندی عایق معدنی باز هم به دو دسته کوچکتر عایق پشم سنگ و عایق سرباره تقسیم می شود. ما در مقاله عایق پشم سنگ، به معرفی این عایق پرداخته ایم. شاید در بسیاری از موراد عایق پشم سنگ و عایق سرباره مشابه با یکدیگر در نظر گرفته شوند. چرا که هر دوی آن ها از مواد معدنی ساخته شده اند ولی نسبت هایی که در هر کدام مورد استفاده قرار گرفته شده است متفاوت است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانیدایده این نوع عایق از آتشفشان ها گرفته شده است. زمانب که اتشفشان فوران می کرده است و باد از روی گداخته های آن عبور می کرده است، مواد گداخته مانند به صورت لایه هایی شبیه پشم می شده اند. همین دیدگاه باعث شده است که امروزه یکی از پرکاربرد ترین انواع عایق ایجاد شود.

عایق پشم سرباره

عایق پشم سنگ و سرباره چگونه تولید می شود؟

همان طور که گفته شد این 2 نوع عایق به طور ذاتی از یک سری مواد مشابه ساخته می شوند اما چون نسبت های مورد استفاده متفاوت است عملکرد نسبتا متفاوتی دارا هستند. با استفاده از یک فرآیند مکانیکی گداخته ای زا سنگ و سرباره با یکدیگر ترکیب می شوند تا فیبرهایی تولید شوند که در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند. همین شرایط ساعت باعث شده است که این عایق ها تحمل حرارت را تا دمای 750 درجه داشته باشند و همچنین نقطه ذوب آن به 1300 برسد. بنابراین همین موضوع باعث می شود این دو عایق یکی از بهترین انتخاب ها برای استفاده به عنوان عایق حرارتی باشند. البته عایق های حرارتی دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید جهت آشنایی با آن ها از مقاله معرفی 5 عایق حرارتی رایج استفاده کنید.

مخاطبان گرامی اگر در مورد انتخاب عایق حرارتی مناسب برای منزل و یا ساختمان خود سوال دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با متخصصان “ایریک” در ارتباط باشید.