حتما می دانید که وجود رطوبت می توان چه خسارت های جبران ناپذیری را به ساختمان شما بزند و تعمیر آن هم منجر به هزینه زیادی برای شما شود. در مقاله های رطوبت از کجا وارد ساختمان می شود؟ و چگونه از خرابی های رطوبت جلوگیری کنیم و اگر عایق فایبرگلاس (پشم شیشه) خیس شود چه کاری می توان کرد؟! به طور مفصل در مورد این پدیده که برای اکثر ساختمان ها ایجاد می شود صحبت کرده ایم. اما امروز به معرفی عایق رطوبتی نانو می پردازیم که در این زمینه می توان کمک بسیاری به شما داشته باشد.

عایق رطوبتی نانو چیست؟

عایق نانو

عایق طوبتی نانو از مواد پلیمری ساخته شده است که تاثیر زیادی در کاهش اثر رطوبت بر ساختمان دارند. بسته به میزان مواد پلمیری که در ساختمان عایق استفاده شده است، تاثیر این نوع عایقمی تواند متفاوت باشد. برای نصب این عایق از روش اسپری کردن استفاده می شود که به صورت لایه ای نازک سطح را می پوشاند و همین خاصیت باعث شده است که برای تمام انواع سطح ها قابل استفاده باشد. نصب عایق رطوبتی نانو به صورت شخصی توصیه نمی شود و بهتر است که برای انجام این کار از افراد متخصص استفاده شود. در صورتی که در این مورد نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با متخصصان ما در ارتباط باشید.

تفاوت عایق نانو با عایق قیر و گونی (ایزوگام) : 

عایق نانو

حتما می دانید زمانی که افراد از قیر و گونی برای عایق کردن ساختمان خود استفاده می کنند، در معرض چه خطراتی هستند. برای استفاده زا عایق قیر و گونی نیاز است که عایقی که به صورت جامد است تحت حرارت بالا به مایع تبدیل شود و بعد از آن مورد استفاده قرار گیرد. این کار می تواند برای فردی که در حال نصب این نوع عایق است و همچنین کل ساختمان دارای خطرات زیادی باشد که خوشبختانه عایق رطوبتی نانو با اینجور مسائل رو به رو نیست. علاوه بر این عایق رطوبتی نانو به خوبی می تواند به میزان زیادی از نفوذ آب جلوگیری کند در حالی که عایق قیر و گونی این امکان را ندارد و در برخی موارد پیشنهاد می شود که تا جایی که امکان دارد آب و یا برف روی این عایق جمع نشود. در مورد نصب این دو عایق نیز باید به این نکته شااره کرد در نصب عایق قیر و گونی باید سطح کاملا تمیز و عاری از رطوبت باشد تا عایق بتواند به خوبی به سطح بچسبد. این مسئله در مورد نصب عایق رطوبتی نانو مطرح نیستو  همان طور که بیان شد مهم نیست سطحی که قصد عایق کردن آن را دارید چه جنسی است. این نوع عایق با وجود اینکه مانند ایزوگام در مقابل آفتاب خواهد بود، داغ نمی شود، باد نمی کند و همچنین از سطح نیز جدا نمی شود.

همراهان عزیز در نهایت باید به این نکته اشاره کنم که قیمت نهایی عایق رطوبتی نانو در مقایسه با ایزوگام برای شما ارزان تر است. “ایریک” می تواند در نصب این عایق به شما کمک کند.