همان طور که می دانید عایق کردن ساختمان ها می تواند از جنبه های زیادی به نفع شما باشد.  اما انتخاب این که کدام عایق مناسب شرایط حانه شماست دارای اهمیت زیادی دارد. چرا که بسته به نوع جغرافیایی شما ، عملکرد عایق می تواند متفاوت باشد. به عنوان مال شما اگر به ساختمان های قدیمی نگاه کنید خیلی خوب می توانید متوجه اهمیت این مسئله شوید. خیلی از معماران قدیمی به دلیل شرایط آب و هوایی مجبور بوده اند خانه را طوری بسازند که که به طور خودکار در برابر سرما و گرما رفتار بهینه ای داشته باشد. به عنوان مثال اگر دقت کرده باشید بر اساس موقعیت جغرافیایی محیط خانه، موقعیت شومینه در خانه متفاوت است. در مناطق سرد، شومینه در مرکز خانه قرار داده می شود تا بتواند محیط زیادی از خانه را گرم کند. در مناطق گرم شومینه در دیوارهای کناری قرار داده می شود تا گرما را چندان به داخل خانه انتقال ندهد. امروزه با وجود فناوری های مختلفی که وجود دارد، می توان خانه هایی ایجاد کرد که خیلی بهینه و کارامد عمل کنند. در این مقاله می خواهیم به بیان مواردی بپردازیم که با استفاده از ان ها می توانید خانه ای مناسب در منطقه ای گرم و مرطوب داشته باشید.

چتر خانه را فراموش نکنید!

در خانه هایی که در مناطق آب و هوایی گرم بنا شده اند، بیشترین مصرف انرژی مربوط به خنک کردن خانه است. در واقع عایق بندی خانه باید به گونه ای انجام شود که در برابر ورود گرما و رطوبت به خانه جلوگیری کند. در این نوع مناطق آفتاب به صورت مستقیم به اطراف می تابد و اگر تجربه زندگی کردن در این مناطق را داشته باشید متوجه خواهید شد که بسیار داغ هستند. یکی از روش های سنتی که برای جلوگیری از ورود این تابش ها موثر هستند، روش سنتی برای این کار استفاده از سقف های رنگی است. این قضیه مانند پوشیدن لباس سفید در مقایسه با لباس سیاه است. بنابراین عایق سقف خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. پس معنای جمله چتر خانه را فراموش نکنید را همواره به یاد داشته باشید.

عایق خانه های گرم

موقعیت، موقعیت و موقعیت! 

توجه داشته باشید که استفاده از بهترین نوع عایق همیشه بهترین راه حل نیست. یعنی شما نباید همچین تصوری داشته باشید که هرچه میزان عایقی که استفاده می کنید بیشتر باشد لزوما به این معنا نیست که ساختمان خود را بیشتر بهینه می کنید. بلکه عایق باید در جای درست خود و به میزان درستی استفاده شود. پس بنا بر موقعیت ساختمان، قسمتی از ساختمان که قصد عایق کردن آن را دارید نوع عایق را انتخاب کنید. این را هم مد نظر داشته باشید که برای همه جای ساختمان لزوما نباید از یک نوع عایق استفاده شود. به عنوان مثال عایقی که برای اتاق زیر شیروانی استفاده می شود و عایقی که برای زیر زمین استفاده می شود متفاوت هستند.

با توجه به نکات بیان شده همراهان عزیز اگر در مورد انتخاب عایق مناسب خود سوالی دارید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با ما در ارتباط باشید.