امروزه مبحث انرژی پاک و خانه های صفر انرژی بسیار مورد توجه هستند و همچنین افراد تلاش می کنند تا ساختمان های خود را بر اساس این معیار ها به گونه ای طراحی کنند تا به سالم ماندن محیط زیست بیشترین کمک را کرده باشند. اما قبل از این که شما از این سیستم های گران قیمت برای ساختمان خود استفاده کنید بهتر است که از روش ساده عایق کاری ساختمان استفاده کنید.

با استفاده از عایق کاری ساختمان، شما می توانید در تابستان خانه را سرد و در زمستان خانه را ساختمان نگه دارید. در صورتی که عایق کاری ساختمان را به درستی انجام دهید می توانید به اندازه یک خانه ای با سیستم های مجهز، در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

عایق کاری ساختمان چیست؟

عایق حرارتی

با استفاده از عایق کاری ساختمان می توانید در طول سال، دمای خانه خود را مطابق با دمای مورد علاقه خودتان تنظیم کنید و در واقع خانه را در مقابل هوای سرد در زمستان و هوای گرم در تابستان محافظت کنید. علاوه بر این می توانید با استفاده از برخی انواع عایق مانند عایق صوتی، از آلودگی های صوتی در امان بمانید. بنابراین با استفاده از عای کاری درست، می توانید از انرژی کمتری برای خانه خود استفاده نمایید.

بسته به نوع عایق کاربردی برای ساختمان و همچنین سایز ساختمان میزان هزینه ای که برای خود صرفه جویی می کنید متغیر خواهد بود. بله تعجب نکنید با عایق کاری ساختمان شما در مصرف هزینه های خود به میزان زیادی در دراز مدت صرفه جویی می کنید.

عایق کاری ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

  • سن ساختمان یکی از مهمترین نکات است. بسته به میزان قدمت ساختمان، میزان عایقی که باید استفاده کنید متفاوت است.
  • موقعیت جغرافیایی ساختمان یکی دیگر از عواملی است که باید در نظر داشته باشید. خانه ای که در منطقه ای مرطوب قرار دارد با خانه ای که در یک منطقه خشک قرار دارد باید از عایق متفاوتی استفاده کند.

مهمترین قسمت های خانه که بیشترین میزان انرژی را تلف می کنند :

  • دیوارها بیشترین قسمت از خانه را تشکیل می دهند و به همنی ترتیب هم بیشترین قسمت هدررفت انرژی مربوط به همین قسمت است. حدود 30 الی 40 درصد از انرژی خانه از این طریق هدر می رود.
  • سقف ساختمان رتبه دوم را دارد چرا که 25 درصد از انرژی ساختمان از قسمت بالایی خانه هدر می رود.
  • در نهایت دیوار و پنجره ها حدود 20 درصد از انرژی ساختمان را هدر میدهند.

جنس عایق از چیست؟

crawl-space-insulation-lg

عایق ها از مواد گوناگونی تشکیل شده اند، ولی در حالت کلی عایقی دارای عملکرد مناسب است که ساختاری شبیه به پشم داشته باشد. در این ساختار حفره هایی وجود دارد که هوا را در خود نگه می دارند و از انتقال حرارت و صوت جلوگیری می کنند. همچنین عایق هایی که پایه اصلی آن ها چوپ تشکیل شده است می توانند در برابر گرما مقاوم های خوبی باشند. همچنین عایق های دیگر به نام فوم اسپری، وجود دارند که اساس آن ها بر پلی اورتان است. این عایق برای پر کردن فضاهای خالی بسیار مانند شکاف ها بسیار مناسب است بنابراین از این نوع عایق می توانید برای سقف، کناره های دیوار و پنجره استفاده نمایید.

بنابراین همراهان عزیز برای عایق کاری ساختمان شما، گزینه های مختلفی وجود دارد، که باید متناسب با ساختمان و شرایط آن یکی انتخاب شود. در صورتی که در این مورد سوالی دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با ما در ارتباط باشید.