هر چه که بیشتر می گذرد صداهایی که اطراف ما وجود دارند بیشتر می شوند. این صداها در صورتی که در زمان و مکان درست به گوش ما نرسند مانند نویز برای ما عمل می کنند و بنابراین شنیدن آن ها اصلا دلنشین نیست. در ساختمان ها، دیوارهای مشترک اولین مکانی هستند که باعث انتقال صوت می شوند. اما می توان گفت برای هر مسئله ای راه حلی وجود دارد و راه حل این مشکل استفاده از عایق صوتی است. در این مقاله می خواهیم روش های مختلف نصب عایق صوتی را به شما توضیح دهید. با گروه نوآوران تجهیزات عایق آیریک همراه باشید.

همراهان عزیز برای نصب عایق صوتی شما دو راه حل خواهید داشت :

  • استفاده از عایق صوتی در لایه های داخلی دیوار 

این کار را تقریبا زمانی می شود انجام داد که خانه در حال ساخت است. بنابراین در این مرحله عایق بین لایه های داخلی دیوار قرار داده می شوند. بر اساس تجربه ای که متخصصان ایریک دارند، نصب عایق در این حالت می تواند نتیجه بهتری داشته باشد. بنابراین اگر شما در حال ساختمان خود هستید و یا کسی در حال انجام این کار برای شما است، حتما مطمئن شوید که از عایق صوتی مناسبی برای دیوارها استفاده شده. در این حالت کاهش صدا می تواند به میزان 80 درصد انجام شود.

  • استفاده از عایق صوتی روکار :

در این حالت عایق صوتی روی دیوار نصب می شوند و برای اینکه عملکرد بهتر باشد معمولا از یک لایه دیوار کوب استفاده می شود. کاهش صدا در این حالت به خوبی حالت اولی نیست.

عایق صوتی

عایق صوتی روکار یا عایق پشم شیشه؟

برخی از افراد برای کاهش صدا از عایق پشم شیشه استفاده می کنند در حالی که استفاده از عایق های صوتی مرغوب، نتیجه بهتری نسبت به عایق پشم شیشه دارند. استفاده از عایق صوتی روکار می تواند هزینه کمتری نسبت به عایق پشم شیشه برای شما دارد. همچنین روش نصب آن دارای پیچیدگی زیادی نیست و خود شما نیز می توانید از عهده آن برآیید. استفاده از عایق صوتی روکار مخصوصا زمانی که شما تنها قصد دارید یک دیوار را عایق نمایید توصیه می شود.

نصب عایق صوتی :

برای نصب عایق صوتی همان طور که دید از 2 روش می توان استفاده کرد. در حالت اولی گفیتم عملکرد بهتر است چرا که از عایق در لایه های داخلی استفاده می گردد. در واقع در این حالت از دو تیغه عایق برای عملکرد درست استفاده می شود. بین این دو تیغه فضای حالی و در واقع هوا قرار می گیرد. و همان طور که می دانید این فضای خالی مانع از این می شود که صوت انتقال پیدا کند. در حالی که در روش دوم تنها از یک تیغه عایق استفاده می شود که همین موضوع باعث می شود عملکرد آن چندان دلخواه نباشد.

sound-insulation3

جنس عایق صوتی :

برخی از افراد تصور می کنند برای این که یک عایق دارای عملکرد بهتری باشد باشد دارای جرم و ضخامت بیشتری باشد . برخی مواقع این نکته می تواند درست باشد اما در مرود عایق صوتی این موضوع صحت ندارد. در مورد این عایق، عایق هایی دارای عملکرد خوبی هستند که نرم و سبک باشند.

همراهان عزیز اگر شما پیمانکار یک ساختمان هستید و یا خانه خود را برای ساختن به دست کسی سپرده اید، حتما از استفاده از عایق صوتی غافل نشوید. حتی اگر می خواهید از این عایق برای تمام ساختمان استفاده نکنید، ولی دیوارهای مشترک را جزء الزامات عایق کاری ساختمان در نظر بگیرد. بنابراین اگر در مورد نصب عایق صوتی سوالی دارید می توانید با استفاده از شماره های قرار داده شده در سایت با ما در ارتباط باشید.