از دیر باز تا کنون زندگی اسنان دارای تغییرات زیادی بوده است. یکی از تغییراتی که در روند زندگی انسان ایجاد شده است نحوه نگهداری انواع چیزهای مختلف است. مانند غذا، گوشت و … . تقریبا همه می دانیم که برای نگه داری مواد غذایی نیاز است که یک محیط با دمای پایین داشته باشیم. در گذشته مردم برای ایجاد این محیط از چاه، چشمه ها و … استفاده می کرده اند. با گذشت زمان و اختراع یخچال، به مردم کمک زیادی شد تا دردسرهای گذشته را نداشته باشند. در این مقاله ما عایق ساندویچ پانل یا پانل کمپوزیت الومینیوم را به شما معرفی می کنیم تا درک بهتری نسبت به تغییرات روند زندگی داشته باشید.

همان طور که گقته شد برای نگهداری مواد غذایی می توان از یخچال استفاده کرد. در مقیاس بزرگتر افراد از سردخانه های برای نگهداری مواد گوناگون استفاده می کنند. همان طور که از اسم این محل مشخص است، باید دمای این محیط ها سرد باشد. برخی از آن ها به دمای زیر صفر و برخی به دمای بالای صفر نیاز دارند. این گونه محیط ها محمولا دارای مساحت زیادی هستند و اگر شما با عایق کاری ساختمان اشنا باشید، حتما می دانید که یک ساختمان بزرگ چقدر می تواند هدررفت انرژی داشته باشد. همچنین برای تامین این شرایط و دما باید انرژی زیادی استفاده شود که می توانید برای صاحب این گونه مکان ها مقرون به صرفه نباشد. بنابراین باید به فکر راه های میان بر بود تا در کاهش هزینه های شما بسیار موثر باشد. پیشنهاد ایریک به شما در این شرایط استفاده از عایق ساندویچ پنل یا پانل کمپوزیت الومینیوم است.

dana_steel_uae_color_coated_sandwich_panel_uae_dubai

ساندویچ پانل یا پانل کمپوزیت الومینیوم چیست؟

این نوع عایق از دو نوع عایق مجزا تشکیل شده است. در واقع ساختار ظاهری آن مشابه با یکساندویچ است و دلیل نام گذاری آن هم همین شباهت است. لایه درونی این عایق می تواند از جنس های مختلف مانند پلی یورتان ، پلی استایرن، پشم سنگ و … باشد. در نهایت کل این مجموعه این عایق دارای یک ساختار نرم و انعطاف پذیر است. جنس های مختلفی که برای این لایه ها استفاده می شود انواع مختلفی از عایق ساندویچ پنل یا پانل کمپوزیت الومینیوم ایجاد می کند. این عایق جزء عایق های سرد در نظر گرفته می شود.

انواع ساندویچ پانل یا پانل کمپوزیت الومینیوم : 

 1. ساندویچ پانل سقفی
 2. ساندویچ پانل دیواری
 3. ساندویچ پانل سردخانه ایی
 4. ساندویچ پانل پلی یورتان
 5. ساندویچ پانل پلی استایرن
 6. ساندویچ پانل پشم سنگ
 7.  ساندویچ پانل پشم شیشه

عایق ساندویچ پنل یا پانل کمپوزیت الومینیوم

کاربرد عایق پانل کمپوزیت الومینیوم :

 •  انواع سرد خانه‌ها
 • درمانگاه صحرایی
 •  سرویس بهداشتی
 • نمازخانه و محیط آموزشی
 • تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی
 • ویلاهای یک و دو طبقه
 • ساخت انواع سوله
 • دیوار و سقف سالن‌های تولید
 • ساختمان‌های اداری و هتل‌ها
 • کانکس

همان طور که مشاهده می کنید کاربرد عایق ساندویچ پانل یا پانل کمپوزیت الومینیوم بسیار گسترده است و برای عایق کاری ساختمان شما، متناسب با شرایطی که ساختمان دارد یکی از موارد ضروری است. همراهان عزیز در صورتی که در مورد این عایق نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با متخصصان ایریک در ارتباط باشید …