در مقاله قبلی، ما توضیحات کاملی در مورد عایق ساندویچ پنل، دلیل نام گذاری آن و هم چنین کاربرد آن اشاره کردیم. در این مقاله می خواهیم اطلاعات تکمیلی تری از این عایق سرد در اختیار شما قرار دهیم. بپردازیم به این که انواع عایق ساندویچ پنل یا پانل کمپوزیت الومینیوم چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم.

همان طور که گفته شد، عایق ساندویچ پنل یا پانل کمپوزیت الومینیوم ظاهری شبیه یک ساندویچ دارد که از رو لایه بیرونی و یک لایه درونی ساخته شده است. لایه درونی عمدتا وظیفه عایق بودن را به عهده دارد و لایه های بیرونی بیشتر برای نمای عایق استفاده می شوند. با این وجود این عایق جزء یکی از عایق های نرم و انعطاف پذیر محسوب می شود. در حالت کلی بر اساس کاربرد این عایق، به دو دسته کلی عایق ساندویچ پانل دیواری و عایق ساندویچ پانل سقفی تقسیم می شود که در مقاله های بعدی اطلاعاتی را در مورد این نوع عایق ها در اختیارتان قرار می دهیم.

انواع عایق ساندویچ پنل یا پانل کمپوزیت الومینیوم

انواع عایقی که در هسته درونی عایق ساندویچ پانل استفاده می شود : 

انواع پوشش های ساندویچ پانل یا لایه های بیرونی : 

  • دو رو ورق گالوانیزه رنگی
  • فویل آلومینیومی و یک رو ورق گالوانیزه
  • دو رو ورق آلوزینگ طرح دار
  • یک رو فویل آلومینیومی یک رو ورق آلوزینگ

اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که این پوشش های بیرونی چه تفاوتی با یگدیگر دارند :

انواع عایق ساندویچ پنل یا پانل کمپوزیت الومینیوم

مقایسه انواع پوشش های بیرونی عایق ساندویچ پانل : 

  • استفاده از ورق گالوانیزه این امکان را به شما می دهد که بتوانید از رنگ برای نمای بیرونی آن استفاده کنید. همچنین این لایه در مجاورت با هوای بیرون و همچنین باران زنگ نمی زند. اما در کنار این مزایا باید توجه داشته باشید که جنس آن مشابه با بدنه خودرو است. یعنی اگر با یک وسیله تیز روی آن بکشید، حش دار می شود.
  • با استفاده از فویل آلومینیومی می توانید در مصرف هزینه های به میزان زیادی صرفه جویی کنید. نصب این عایق سریع انجام می شود و به دلیل پایین بودن وزن آن به راحتی قابل است. استفاده از این عایق برای دیوارهای داخلی مناسب که روی آن یک لایه دیگر قرار بگیرد. اما با استفاده زا این لایه شما نمی توانید انتظار داشته باشید که در مقابل سرما و گرما عایق مناسبی باشد. استحکام زیادی ندارد و همچنین تنوع رنگ و طرح نیز در اختیار شما قرار نمی دهید. اگر به شتشو نیز علاقه زیادی دارید، پس از این نوع عایق ساندویچ پانل منصرف شوید چرا که قابل شستشو نمی باشند.
  • با استفاده از ورق آلوزینگ می توانید از مزایای آلیاژ استفاده نمایید. در این حالت مقومت در برابر رنگ پریدگی و زنگ زدگی بیشتر از سایر حالت هاست. ولی باز هم نمی توانید انتظار مقوم بودن 100 درصد در مقابل ضربه و خراش را داشته باشید.

همراهان عزیز امیدوارم که با توجه به مطالب بیان شده بتوانید انتخاب مناسبی در مورد عایق ساندویچ پانل یا یا پانل کمپوزیت الومینیوم بدست آورده باشید. شرکت ایریک در زمینه تولید عایق ساندویچ پانل فعالیت دارد و می تواند در این زمینه راهنمای شما باشد. بنابراین می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با ما در ارتباط باشید.