زمانی که در زمستان شما به بیرون از خانه می روید و احساس سرما می کنید می توانید به راحتی از لباس های گرمتر استفاده کنید. اما اگر در خانه مشغول تماشای تلویزیون باشید چه؟ مسلما زیاد برای شما خوش آیند نیست که لباس بیشتری بپوشید چرا که می خواهید در خانه خود احساس راحتی داشته باشید. ممکن است که ترجیح دهید تا دمای وسیله گرمایشی خود را بالاتر ببرید. اگر به شما پیشنهاد دهند که غذا بخورید تا گرم شوید چه؟ از این روش استقبال می کنید؟ بعد از مصرف غذا انرژی بدن شما افزایش می باید و ممکن است که احساس سرما برای مدتی در شما از بین برود. بله درست است این راه حل اصلا منطقی به نظر نمی رسد همان طور که افزایش درجه دمای سیستم های گرمایشی نیز منطقی نیست. شما با این کار تنها صورت مسئله را پاک کرده اید و به دنبال کی راه حل درست نرفته اید. اما راه حل منطقی چیست؟ استفاده از عایق گرما و یا عایق حرارتی.

همان طور که شما در زمستان بدن خود را از سرما با پوشیدن لباس حفظ می کنید، برای خانه نیز باید یک پوشش مناسب با عایق کاری ساختمان در نظر بگیرد. هرچه که شما از عایق گرما بهتری برای ساختمان خود استفاده کنید به همان میزان توانسته اید در میزان مصرف انرژی، کاهش میزان قبض و بهبود شرایط محیط زیست موثر باشید.

عایق گرما (عایق حرارتی)

چرا استفاده از عایق ساختمان :

در مقایسه با سایر سیستم های گرمایش سنتی، یا پیشرفت علم و تکنولوژی سیستم هایی با عملکرد بهتر ارائه شدند. با این وجود تمام این سیستم ها مزایا و معایب خود را دارند که چیزی که در تمام آن ها مشترک است، میزان موثر بودن آنهاست. زمانی که شما از شومینه های باز برای تامین کرمای منزل خود استفاده می کنید باید بدانید که بدترین روش را انتخاب کرده اید چرا که کمترین میزان بازده را دارد. همچنین اگر از گاز و یا برق استفاده می کنید باید هزینه زیادی ماهیانه پرداخت نمایید در صورتی که بازده این دو روش نیز نهایتا به 70 درصد می رسد. اما زمانی که شما از عایق به عنوان پوششی برای ساختمان خود استفاده می کنید می توایند میزان وابستگی خود را به کلیه انواع سیستم های گرمایشی کم کنید و نتیجه بهتری دریافت نمایید.

با استفاده از عایق گرما، گرما را در خانه خود نگه دارید.

یکی از چالش هایی که هر خانه ای در فصل زمستان با آن رو به رو است، نگهداشتن گرمایی است که توسط سیستم های گرمایشی تولید می شود. خانه ای که شما در آن زندگی می کنید از چوب، سنگ و خاک ایجاد شده است. همچنین در اطراف خانه نیز به میزان زیادی خاک وجود دارد. تمام این موارد در زمستان دمایی پایین تر از خود ساختمان دارند. بنابراین اهمیتی ندارد گه شما چقدر تلاش می کنید تا داخل ساختمان را گرم نگه دارید، دیر یا زود به دلیل اختلاف دما، گرمای خانه شما از دست می رود. اما نگران نباشید شما می توانید فضایی را ایجاد کنید که از طریق آن حرارت و گرما انتقال پیدا نمی کنند. این ایده اصلی برای استفاده از عایق حرارتی و یا عیاق گرما است.

 گرمای ساختمان چگونه از دست می رود؟

بر اساس عکسی که در زیر مشاهده می کنید، در یک ساختمان سقف بیشترین میزان هدر رفت انرژی را دارد.

عایق گرما (عایق حرارتی)

برای این که دلیل این مسئله را به خوبی متوجه شوید باید دید درستی از عملکرد گرما داشته باشید. گرما به سه روش تابش، انتقال و هدایت به مسیر های مختلفی حرکت می کند. در صورتی که در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مقاله … استفاده کنید. زمانی که شما با استفاده از عایق حراتی این مسیر ها را مسدود کنید می توانید گرما را در خانه خود نگه دارید. سقف در این عامل بسیار موثر است چرا که گرما تمایل بیشتری دارد تا به سمت بالا حرکت کند، و در نتیجه از سقف خارج شود. در صورتی که در مورد عایق کاری سقف ساختمان سوالی دارید می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید :

همراهان عزیز شرکت ایریک در زمینه تولید انواع عایق گرما و عایق حرارتی فعالیت دارد. در صورتی که در این مورد نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید تا با استفاده از یک انتخاب درست گرمای همیشگی خانه خود را حفظ کنید.