همراهان عزیز در صورتی که مقاله های ایریک را در رابطه با اهمیت استفاده از  عایق حرارتی و انواع آن مطالعه کرده باشید، می دانید که برخی مواقع هوا را به عنوان عایف حرارتی در ساختمان استفاده می کنند. اما شاید این سوال برای شما پیش آید که چگونه؟! در این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات مورد نیاز در رابطه با عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی را بدست آورید.

بیشتر بخوانید : 

عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی

همان طور که می دانید برای این که جلوی انتقال حرارت را از یک جسم گرم به یک جسم سرد گرفت باید شرایط را به گونه ای مهیا کرد که ضریب این انتقال را در محیط به صفر رساند. برای رسیدن به این هدف از عایق حرارتی استفاده می شود. ایده اصلی در تمامی انواع عایق حرارتی این است که حفره های هوایی به گونه ای ایجاد شود که این انتقال انجام نشود چرا که ضریب انتقال دمای هوا بسیار پایین است. البته انواع عایق حرارتی وجود دارد که شرکت ایریک در زمینه تولید عایق های حرارتی زیر در حال فعالیت است :

اما برخی مواقع می توان از خود هوا به تنهایی به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. چرا که در سایر انواع عایق های حرارتی از در واقع شاهد عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی هستیم. از این نوع عایق حرارتی می توان هنگام ساخت و ساز خانه استفاده کرد. بنابراین این عامل شتید یکی از بزرگترین محدودیت های استفاده از این عایق باشد اما چون برای پیاده سازی آن نیاز به هزینه زیاد و یا تخصصی نیست بسیاری از افراد این نوع عایق حرارتی را ترجیح می دهند.

عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی

عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی : 

زمانی که خانه شما در حال ساخت است شما باید دیوارهای خانه را مشابه با پنجره های دو جداره بسازیدو یعنی دو لایه دیوار استفاده کنید که بین ان در واقع خلائی ایجاد شده است. هوای موجود بین این دو جداره دیوار باعث می شود که گرما انتقال پیدا نکند.

این روش یکی از ساده ترین را های استفاده از عایق حرارتی است که عملکرد 100 مطلوب را نیز نخواهد داشت. ولی در حالت کلی اگر به دنبال یک روش اصولی برای استفاده از عایق حرارتی هستید بهتر است که این فضای خالی بین دو جداره دیوار را با فوم پر کنید تا از 100 درصد عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی استفاده کرده باشید. همراهان عزیز اگر در رابطه با عایق حرارتی مناسب با ساختمان و محیط زندگیتان سوالی دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.