همراهان عزیز با توجه به بازخوردی که از سوی شما عزیزان داشتیم، تصمیم گرفتیم در این مقاله توضیحات کلی در رابطه با عایق پشم سنگ (Rockwool) در اختیار شما قرار دهیم تا به خوبی با این عایق حرارتی آشنا شوید. اما پیش از خواندن این مقاله به شما توصیه می کنیم از مقاله های زیر را مطالعه نمائید.

بیشتر بخوانید : 

عایق پشم سنگ (Rockwool)

عایق پشم سنگ (Rockwool) از چه ساخته شده است؟

مبنای اصلی این عایق استفاده از الیافت معدنی و همچنین سنگ هایی مانند بازالت و همچنین مواد بازیافتی سرباره است. به همین دلیل این عایق را دوست دار محیط زیست نیز می دانند چرا که از آسیب رسانی به محیط زیست جلوگیری کرده و عمدتا از مود بازیافت ساخته می شود.

بازالت چیست؟

این نوع سنگ در منطقه هاوایی به وفور یافت می شود چرا که یک نوع سنگ آتشفشانی است که به خودی خود توسط زمین تولید می شود.

سرباره چیست؟

سربازه نیز به باقی مانده مواد صنعت فولاد و مس گفته می شود که بعد از بازیافت برای تولید این عایق مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که بین 16 الی 40 درصد از مواد سازنده این عایق از همین مواد قابل بازیافت تشکیل شده است.

عایق پشم سنگ (Rockwool)

کاربرد عایق پشم سنگ یا Rockwool :

اگر شما برای خوابیدن به صدا و نویزهای محیط حساسیت دارید می توانید از این عایق برای دیوارهای ساختمان خود استفاده کنید البته به شرط آن که قبل از آن عایق های قبلی را بردارید. اما نگران نباشید نصب این نوع ایق بسیار سریع و راحت قابل انجام است. در صورتی که در رابطه با نصب این عایق نیاز به کمک دارید می توانید با استفاده از شماره های موجود در سایت با متخصصان ایریک در ارتباط باشید.

  • عایق رطوبتی :

مهم ترین قسمت های هر خانه حمام و دست شویی است چرا که به دلیل آبی که هر بار به دیوار این دو مکان می خورد احتمال خرابی نیز افزایش می یابد. بنابراین باید در این شرایط از عایقی استفاده کرد که در مقابل رطوبت دارای عملکرد خوبی باشد. عایق پشم سنگ (Rockwool) آب را جذب نکرده و در نتیجه R-Value خود را از دست نمی دهد. در مقابل عایق فایبر گلاس وجود دارد که در مقابل با رطوبت R-Value خود را از دست می دهد. بنابراین عایق پشم سنگ (Rockwool) در مقابل با رطوبت و آب مقاوم است و عملکرد اصلی خود را حفظ می کند.

توجه :  مزیتی که از چشم خیلی ها در رابطه با عایق پشم سنگ (Rockwool) دور می ماند این است که خوراکی برای حشرات موذی و موریانه ها نیست. پس عایق شما به مرور زمان از بین نخواهد رفت.

  • عایق آتش :

اگر نگران سلامتی خود و خانواده تان هستید می توانید از این عایق که در مقابل حرارت و آتش مقاوم است در ساختمان خود استفاده کنید. این عایق تا دمای 2150 فارنهایت را تحمل می کند.

 

همراهان عزیز در این مقاله ما تنها کاربردهای اصلی عایق پشم سنگ (Rockwool) را برای شما بیان کردیم. اما در مقاله های بعدی می خواهیم به نحوه عایق کاری ساختمان با استفاده از این عایق نیز اشاره کنیم. همراه ما باشید.