همراهان عزیز در صورتی که مقالات ایریک را دنبال کرده باشید حتما می دانید که عایق پشم سنگ یا rockwool نوعی از عایق حرارتی است که مقاومت خوبی در برابر صوت، رطوبت و آتش دارد. در این مقاله می خواهیم به نحوه عایق کاری ساختمان با استفاده از عایق پشم سنگ (rockwool) بپردازیم. لطفا با گروه نوآوران تجهیزات عایق ایریک همراه ما باشید.

در صورتی تمایل به کسب اطلاعات در زمینه انواع عایق حرارتی و چگونگی عملکرد آن ها می توانید مقالات زیر را مطالعه نمائید:

بیشتر بخوانید : 

انواع عایق حرارتی ساختمانی ایریک

معرفی 5 عایق حرارتی رایج

عایق حرارتی چیست؟

عایق حرارتی چگونه عمل می کند؟

عایق کاری سقف ساختمان چگونه است؟

عایق بندی ساختمان در نواحی سردسیر و گرمسیر

گرما در خانه چگونه از دست می رود؟

عایق حرارتی خوب چگونه است؟

عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی

عایق پشم سنگ چیست؟

آتش سوزی اتفاقی است که برای هر ساختمانی امکان دارد اتفاق بیفتد، بنابراین استفاده از انواع روش های پیشگیری که میزان آسیب به خانه شما را به حداقل می کنند بسیار ضروری است. یکی از همین روش ها استفاده از عایق پشم سنگ (rockwool) در دیوار ساختمان است. با توجه به اینکه عایق پشم سنگ یا rockwool دارای الیاف سنگ است، می تواند تا دمای 750 سانتیگراد را تحمل کند، بنابراین دارای عملکرد خوبی است. استفاده از این عایق به طور صد در صد نمی تواند خانه شما را در مقابل آتش محافظت کند ولی می تواند زمان بیشتری به شما دهد تا از پیشروی این حادثه جلوگیری کنید. بنابراین در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه عایق کاری دیوار با  استفاده از عایق پشم سنگ (rockwool) آشنا شوید.

 استفاده از عایق پشم سنگ (rockwool)

عایق کاری دیوار با استفاده از عایق پشم سنگ (rockwool):

انجام این کار بسیار ساده است و شما نیز می توانید به تنهایی انجام دهید البته اگر ترجیح می دهید شرکت های خدماتی عایق در این زمینه به شما کمک کند می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با متخصصان ایریک در ارتباط باشید.

وسایل مورد نیاز برای عایق کاری دیوار با استفاده از عایق پشم سنگ یا rockwool  :

  • لباس آستین بلند
  • دستکش
  • ماسک
  • چاقوی مخصوص (می توانید از چاقوی مخصوص برش نان استفاده کنید.)
  • متر

 عایق کاری دیوار با استفاده از عایق پشم سنگ یا rockwool

مراحل انجام عایق کاری دیوار با استفاده از عایق پشم سنگ (rockwool) :

همراهان عزیز از این عایق باید هنگام ساخت ساختمان و یا بازسازی آن استفاده کنید و همچنین اگر عایق قبلی وجود دارد آن را بردارید.

  • اول از همه باید از پایین تا باای دیوار را به درستی اندازه گیری نمایید.
  • با استفاده از چاقو با دقت و صاف عایق پشم سنگ یا rockwool را ببرید. (هنگام انجام این کار عایق را فشار ندهید چرا که ممکن است باعث اسیب رسانی به آن شده و عملکردش دچار مشکل شود.)

توجه : هنگام انجام این کار کمی بیشتر از اندازه مورد نیاز برش را انجام دهید، چرا که باعث می شود عایق به خوبی جا رود.

نحوه انجام عایق کاری دیوار با  استفاده از عایق پشم سنگ (rockwool) در اطراف لوله و سیم کشی های برقی :

دقت کنید که تمامی دیوارهایی که شما قصد عایق کاری آن ها را با استفاده از عایق پشم سنگ دارید، در دل خود انواع سیم کشی برق، لوله و … را دارند. در این حالت شما باید قطعه ای از عایق را برش دهید و به دور لوله و یا جعبه مورد نظر خود قرار دهید.

همراهان عزیز همان طور که مطالعه کردید شما می توانید عایق کاری دیوار با استفاده از عایق پشم سنگ (rockwool) را خود به تنهایی انجام دهید. ولی این کار توسط ما توصیه نمی شود چرا که شما به عایق فشار آورید و یا نتوانید تمامی منافذ را پوشش دهید تقریبا بیش از نیمی از زحمات خود را حرام کرده اید. پش بهتر است که انجام هر کاری را به متخصص آن بسپارید.