با توجه به مقالاتی که شرکت ایریک در رابطه با عایق فایبرگلاس در اختیار شما قرار داده است، باید تا کنون اطلاعات کاملی در رابطه با این نوع عایق بدست آورده باشید. اما در این مقاله می خواهیم به بررسی عملکرد عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس بپردازیم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید :

عایق فایبرگلاس نصب ساده ای دارد به غیر از این که ممکن است هنگام نصب باعث خارش شما شود. عایق پشم سنگ با عایق فایبرگلاس تنها در نحوه ارائه به مشتری شبیه هم هستند و گرنه به طور کلی با یکدیگر متفاوت هستند چرا که مواد تشکیل دهنده آن ها کاملا با یکدیگر متفاوت است. در صورتی که در رابطه با عایق فایبرگلاس نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از سری مقالات زیر استفاده کنید :

بیشتر بخوانید : 

عملکرد عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس

عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس :

در رابطه با عایق کاری ساختمان نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام انتخاب نوع عایق تمامی آنها را مد نظر داشته باشید. به عنوان مثال شرایط جغرافیایی شما عامل بسیار مهمی در انتخاب نوع عایق است. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید :

 

  • عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس از نظر مقاومت در برابر آتش :

آتش سوزی یکی از صانحه هایی است که امکان دارد برای هر ساختمانی اتفاق بیفتد . تا زمانی که آتش نشان به محل مورد نظر برسد بهتر به نوعی جلوی گسترش عایق را بگیریم. برای این کاراستفاده از عایق مقاوم در برابر آتش می تواند بسیار موثر باشد. عایق پشم سنگ با عایق فایبرگلاس دارای دمای دوب متفاوتی هستند. عایق پشم سنگ نقطه ذوبی در دمای 2000 درجه فارنهایت است در حالی که نقطه ذوب عایق فایبرگلاس 1200 درجه فارنهایت است.

  • عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس از نظر مقاومت در برابر آب :

در هنگام ساخت عایق پشم سنگ از ماده ای روغن مانند استفاده می شود که باعث می شود در مقابل با آب، عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس دارای عملکرد بهتری باشد. به عبارت دیگر هنگام وجود آب و رطوبت عایق پشم سنگ R-Value خود را از دست نمی دهد. در نتیجه اگر آبی روی این عایق ریخته شود به جای جذب آب، آب روی سطح عایق شناور می ماند و همین باعث می شود تا از ایجاد قارچ در عایق پشم سنگ جلوگیری شود. در حالی که عایق پشم سنگ داری عملکردی برعکس عایق پشم سنگ است.

  • عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس از نظر R-Value :

عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس دارای R-Value بزرگتری است. R-Value عایق پشم سنگ 3 الی 3.3 است در حالی که عایق فایبرگلاس R-Value بین 2.2 الی 2.7 است. زمانی که R-Value یک عایق بالاتر باشد نیازی نیست که شما از لایه های بیشتری استفاده کنید تا به عملکرد مورد نظر خود برسید. در نتیجه در میزان هزینه ها صرفه جویی کرده اید.

عملکرد عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس

  • عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس از نظر روش نصب :

عایق پشم سنگ چون به خودی خود در مقابل رطوبت و آب دارای عملکرد خوبی است نیازی نیست که مانند عایق فایبرگلاس از لایه اضافی هنگام نصب استفاده شود. به همین علت نصب عایق پشم سنگ راحت تر است به صورتی که بسیاری از افراد خود به تنهایی این عایق را نصب می کنند.

 

همراهان عزیز در نهایت با توجه به عملکرد عایق پشم سنگ در مقایسه با عایق فایبرگلاس، انتخاب نوع عایق به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که بهتر است قبل از انتخاب و خرید با متخصص این کار مشورت کنید. شما می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با مشاوران ایریک در ارتباط باشید.