همراهان عزیز با توجه با بازخورد مناسبی که از شما دریافت کردیم و با توجه به خواسته شما امروز تصمیم گرفتیم مقاله ای در رابطه با مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن در اختیار شما قرار دهیم. از همراهی شما سپس گزاریم …

عایق پلی استایرن با توجه به ساختارش بسیار در مقابل جریان گرما و نفوذ رطوبت مقاوم است. از طرف دیگر عایق پشم سنگ بسیار نرم و انعطاف پذیر است همین مسئله باعث می شود که بدون استفاده از تثبیت کننده های اضافی از این عایق برای فریم های فلزی و چوبی به راحتی استفاده کنید. این عایق برای استفاده در هر مکانی با هر جنسی مناسب و به دلیل روش ساخت این عایق، بسیار در مقابل آب و رطوبت مقاوم است.

بیشتر بخوانید :

مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن

مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن :

  • مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن از نظر مقاومت در برابر حرارت :

برای سنجش مقاومت عایق در برابر حرارت از مقداری به نام U-value استفاده می شود. هر چه که این مقدار بالاتر باشد به عبارتی مقاومت عایق در برابر حرارت نیز بیشتر است. در این قسمت می توان گفت برنده عایق پشم سنگ است چرا که دارای U-value بالاتری است.

  • مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن از نظر هزینه :

عایق پشم سنگ از نظر نصب و خرید بریا مشتری گران تر است. البته تفاوت هزینه این دو عایق خیلی قابل توجه نیست ولی عایق پلی استایرن از لحاظ جنبه های اقتصادی برای عایق کاری ساختمان بسیار به صرفه تر است.

  • مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن از نظر مقاومت در برابر رطوبت :

عایق پلی استایرن بسیار سبک وزن است و در برابر رطوبت مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. اما نمی توان به طور کامل از آن انتظار داشت که آب را به خود جذب نکند. این چیزی است که عایق پشم سنگ در اختیار شما قرار می دهد. ساختار این عایق به گونه ای است که با روغنی ترکیب شده است تا آب را روی خود شناور نگه دارد و جذب خود نکند. همین مسئله باعث می شود با گذشت زمان این عایق دچار قارچ نشود.

مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن

بیشتر بخوانید : 

همراهان عزیز در نهایت با توجه به مواردی که در رابطه با مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن بیان شد، انتخاب نوع عایق به کاربرد و موقعیت ساختمان نیز بستگی دارد. به عنوان مثال یکی از کاربردهای عایق پشم سنگ، استفاده از آن به عنوان عایق صوتی است. بنابراین اگر ساختمان شما در محیطی قرار دارد که سر و صدای زیادی در اطرافش است پس استفاده از عایق پشم سنگ می تواند چند منظوره برای شما باشد. پس اگر در انتخاب نوع عایق و همچنین نصب آن سوالی دارید می توانید با استفاده از تلفن های تماس موجود در سایت با متخصصان ایریک در ارتباط باشید.