همراهان عزیز تا کنون ما مقالات زیادی در رابطه با عایق پشم سنگ یا عایق پشم معدنی در اختیار شما قرار داده ایم. با توجه به بازخوردی که از شما دریافت کرده ایم امروز تصمیم گرفتیم به یکی از سوالات رایج شما در یک مقاله کلی به همراه سوال های دیگر پاسخ دهیم.

بیشتر بخوانید :

عایق پشم سنگ یا پشم معدنی یکی از انواع عایقی است که از جنبه های مختلفی می توان از آن استفاده کرد. این عایق را می توان به عنوان عایق حرارتی، عایق صوتی و عایق رطوبتی استفاده کرد. سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح شده است این است که از این عایق برای چه شرایط آب و هوایی باید استفاده کرد. دلیل این مسئله هم این است که برخی تصور می کنند زمانی که اسم عایق حرارتی می آید لزوما باید برای مناطق سرد و یا مناطق گرم استفاده کرد. ما در رابطه با عایق حرارتی و نحوه عملکرد آن مقاله های بسیاری را در اختیار شما قرار داده ایم اما بار دیگر در این مقاله تعریف کوتاهی از این نوع عایق در اختیار شما قرار می دهیم. عایق حرارتی به این معنا است که ضریب انتقال حرارت آن بسیار پایین است. بنابراین قادر نیست که حررات را از مکانی به مکان دیگر انتقال دهد. پس اگر شما رد منطقه ای سرد زندگی می کنید می توانید از این عایق برای ساختمان خود استفاده کنید تا گرما را از داخل خانه به بیرون خانه انتقال دهد. همچنین اگر در محیطی گرم زندگی می کنید می توانید با استفاده از عایق پشم سنگ یا عایق گشم معدنی هوای خنک ار رد داخل خانه نگهدارید چرا که اجازه نمی دهد هوای گرم از بیرون به داخل خانه وارد شود.

عایق پشم سنگ یا پشم معدنی

بیشتر بخوانید : 

از طرف دیگر عایق پشم سنگ یا پشم معدنی برای آب و هوای مرطوب بسیار مناسب است. البته شما برای آب و هوای مرطوب انتخاب های دیگری نیز دارید ولی شاید انتخاب عایق پشم سنگ یا پشم معدنی از همه بهتر باشد. دلیل این مسئله هم این است که در صورت خیس شدن و یا مرطوب شدن عایق پشم سنگ یا پشم معدنی برای عایق هیچ مشکلی پیش نمی آید چرا که ساختارش به گونه ای است که می تواند آب را از خود عبور دهد و به خود جذب نکند.

از طرف دیگر زمانی که عایق مرطوب نشود در واقع این مزیت را به شما می دهد که عملکرد خود را با گذشت زمان از دست نمی دهد. یعنی R-Value آن تغییری نمی کند. پس شما می توانید برای سالیان طولانی از این عایق برای ساختمان خود استفاده کنید. خیس نشدن عایق باعث می شود تا حشرات و قارچ های مختلف نیز آسیب به عایق شما نزنند و در نتیجه محیطی امن و با آرامش را برای شما فراهم کند.

عایق پشم سنگ یا پشم معدنی

مخاطبان گرامی با توجه به مطالبی که در این مقاله مطرح شد می توان نتیجه گرفت که شما می توانید از عایق پشم سنگ یا پشم معدنی برای همه نوع شرایط آب و هوایی استفاده کنید. سرد، گرم، مرطوب و … . در صورتی که در مورد انتخاب نوع عایق ونصب آن سوالی دارید می توانید با استفاده از شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.