با پیشرفت علم و تکنولوژی برخی از مسائل حل شده و برخی از مسائل دیگر همچنان حل نضده باقی می مانند . یکی از مسائلی که هر روز با به شدت اهمیت آن اضافه می شود، مسئله انرژی و بهنیه سازی الگوی مصرف است. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که هنگام نصب عایق از لایه های رطوبتی استفاده کنید تا بتوانید به عملکرد بهتر عایق کاری ساختمان خود کمک کنید. همراه ما باشید تا از عملکرد عایق رطوبتی آگاه شوید.

در وصرتی که عایق کاری ساختمان خود را به درستی انجام دهید و انتخاب درستی برای عایق ساختمان خود داشته باشید می توانید در زمستان خانه ای گرم و در تابستان خانه ای خنک داشته باشید. علاوه بر این استفاده از عایق مناسب باعث می شود تا در میزان انرژی که برای سرمایش و گرمایش خانه خود مصرف می کنید به حد زیادی صرفه جویی کرده باشید. هنگام نصب انواع عایق به یک مسئله مهم باید توجه داشته باشید و آن هم نحوه نصب عایق است.  هنگام نصب عایق شما باید دیوار را خشک نگه دارید تا از اثرات مضر رطوبت بر عملکرد عایق جلوگیری کنید. در واقع این کار نقش یک مانع را برای بخار و رطوبت بازی می کند و در نتیجه به طولانی شدن عمر عایق مورد نظر اضافه می کند.

عایق رطوبتی

بیشتر بخوانید : 

 

عایق رطوبتی که هنگام عایق کاری ساختمان مورد استفاده می شوند در قیمت های مختلف در دسترس هستند. استفاده از این عایق رطوبتی برای برخی از مکان ها مانند زیر زمین ها بسیار الزامی است. چرا که زیر زمین ها به دلیل موقعیتی که دارند، و در دسترس نبودن نور آفتاب بیشتر دارای رطوبت بوده و در نتیجه یکی از مکان هایی هستند که مستعد به رشد قارچ و در نتیجه ایجاد بوی نامطلوب است.

عایق رطوبتی

در مقاله هایی که ایریک برای شما آماده کرده است به این نکته اشاره کردیم که عایق فایبرگلاس هنگامی که خیس شود، عملکردش دچار مشکل می شود و در برخی مواقع حتی نیاز است که تعویض شود. در نتیجه شما می توانید به همراه این عایق از عایق رطوبتی فوم اسپری استفاده کنید. برای استفاده از این عایق رطوبتی می توانید آن را از طریق اسپری کردن در مناطقی که با عایق پوشیده نشده اند، گوشه های بالایی و پایینی قرار دهید. یکی دیگر از انتخاب هایی که در این زمینه می توانید هنگام عایق کاری دیوارها داشته باشید استفاده از عایق پلی استایرن است. این نوع عایق بین لایه اصلی و دیوار قرار داده می شود وارد شدن بخار به دیوار و خراب شدن آن جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید : 

 

برای عایق کاری ساختمان شما می توانید گزینه های مختلفی را انتخاب نمایید. شرکت ایریک در زمینه تولید انواع عایق رطوبتی در حال فعالیت است. شما می توانید با استفاده از شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید و بهترین و کارآمد ترین عایق رطوبتی متناسب با ساختمان خود را شناخته و با استفاده از آن به ارزش ساختمان خود اضافه کنید.