همراهان عزیز امروز می خواهیم اطلاعاتی را در رابطه با عایق کلسیم سیلیکات و همچنین تاریخچه آن در اختیار شما قرار دهیم. این عایق گاهی اوقات با نام عایق کسلیل نیز شناخته می شود که رد واقع ترکیبی از دو بخش آن است. در حالت کلی از عایق کلسیم سیلیکات برای عایق کردن لوله ها و تجهیزاتی استفاده می شود که دمای بالایی را باید تحمل کنند. این عایق دارای عملکرد مطلوبی در مقابل آتش نیز هست و به طور کلی به سه شکل لوله ای، تخته ای و بلوکی ارائه یم شود. شرکت ایریک عایق کلسیم سیلیکات را در دو شکل تخته ای و لوله ای عرضه می کند.

بیشتر بخوانید : 

عایق کلسیم سیلیکات به گونه ای ساخته می شود که در مقابل فشار و دمای بالا استحکام بالایی داشته باشد. این نوع عایق می تواند تا دمای 650 الی 927 سانتی گراد را تحمل کند.

تاریخچه عایق کلسیم سیلیکات :

این عایق اولین بار در سال 1950 شروع به توسعه یافت. در تولید این عایق از 85 درصد کربنات منیزیم و عایق آزبست خالص استفاده می شود. بعد از مدتی که این عایق شروع به تولید و استفاده کردن شد، روند ساخت آن کمی دچار تغییرات شد. به طوری که تا سال 1972 تقریبا دیگر از آزبست برای تولید این عایق استفاده نشد. در دهه 70 استفاده از این عایق برای صنعت های مختلفی مانند لوله کشی و تجهیزات در پالایشگاه های نفتی، پتروشیمی، نیروگاه ها، خطوط توزیع بخار و دیگر برنامه های کاربردی با درجه حرارت بالا که نیاز به مواد عایق بندی با مقاومت بالا دارند، مرسوم شد.

عایق کلسیم سیلیکات

عایق کلسیوم سیلیکات به عنوان یکی از عایق های گرم و عایق های حرارتی شناخته می شود چرا که ضریب انتقال حرارت در این عایق بسیار پایین است و همین مسئله باعث کاربر زیاد این عایق در صنعت شده است. در صورتی که در رابطه با عایق حرارتی سوالی دارید می توانید از طریق مقاله هایی که ایریک برای شما آماده کرده است، اطلاعات جامعی در  این رابطه بدست آورید :

بیشتر بخوانید : 

مزایای استفاده از عایق کلسیوم سیلیکات :

  • مقاومت عالی در برابر آسیب
  • مقاوم در برابر خوردگی
  • عملکرد حرارتی مطابق به دمای 1200 درجه فارنهایت (650 درجه سانتیگراد)
  • عایق غیر قابل اشتعال
  • بدون آلیاژهای آلی

همراهان عزیز در صورتی که قصد خرید و یا نصب عایق کلسیوم سیلیکات را دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.