همراهان عزیز در مقاله عایق کلسیم سیلیکات چیست، توضیحات کلی در رابطه با این عایق را در اختیار شما قرار دایدم. اما هدف از این مقاله این است که پاسخ پرسش شما در رابطه با تفاوت عایق کلسیم سیلیکات و عایق گچ را بدهیم پس همراه ما باشید.

عایق کلسیم سیلیکات و عایق گچ از نظر ساختایر و نحوه تولید کاملا به یکدیگر متفاوت هستند اما به دلیل کاربرد یکسانی که دارند بد نیست مقایسه ای بین آن ها انجام شود.

بیشتر بخوانید : 

تفاوت بین عایق کلسیم سیلیکات و عایق گچ

عایق گچ چیست؟

این نوع عایق ماده اصلی آن همان گچ است که داریا یک لایه رویی کاغذی مانند برای حفاظت بیشتر است. این نوع عایق سبک وزن است، مقاومت بالایی دارد و همچنین دارای مقاومت حرارتی بالایی است. پس می توان آن را به عنوان یک عایق حرارتی خوب شناخت. در صورتی که در رابطه با عایق حرارتی سوالی دارید می توانید از سری مقاله هایی که ایریک برای شما آماده کرده است استفاده کنید :

بیشتر بخوانید : 

عایق کلسیم سیلیکات چیست؟

 این عایق عمدتا از ماده های سیلیسیم و کلسیم ساخته شده است. از ویژگی های خوب این عایق می توان به ضد آتش بودن، ضد آب بودن، عمر طولانی، عایق حرارتی و … اشاره کرد.

تفاوت بین عایق کلسیم سیلیکات و عایق گچ

مقایسه عایق کلسیم سیلیکات و عایق گچ :

عایق کلسیم سیلیکات دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر آب و حرارت دارد به همین دلیل نسبت به عایق گچ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. عایق کلسیم سیلیکات یه عنوان یکی از عایق های سازگار با محیط زیست شناخته می شود که در مقابل با رطوبت نیز دارای عملکرد نسبتا خوبی است.

بسیاری از عایق ها بعد از گذر زمان از خوبی عملکردشان کاسته می شود چرا که مقدار R-Value آنها کاهش پیدا می کند. اما این مسئله در رابطه با عایق کلسیم سیلیکات صادق نیست و همین مسئله باعث می شود دارای عمر طولانی تری باشد.

با توجه به ساختار و نحوه تولیدی که عایق کلسیم سیلیکات دارد ، این عایق به عنوان یک عایق صدا نیز دارای عملکرد خوبی است. این دو عایق هر دو در ویژگی مقاوم بودن در مقابل حرارت دارای عملکرد خوبی هستند اما سایر ویژگی های مطلوب عایق کلسیم سیلیکات توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. مخصوصا در صنعت هایی که میزان درجه حرارت در آن ها بسیار بالا است.

بیشتر بخوانید : 

همراهان عزیز امیدواریم با توجه به مطالب بیان شده در رابطه با تفاوت عایق کلسیم سیلیکات با عایق گچ بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. اما در صورتی که در مورد انتخاب و نصب عایق نیاز به کمک دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با متخخصان ایریک در ارتباط باشید.