در صنعت های مختلفی ما با درجه حرارت های بالایی سر و کار داریم و با توجه به روند بهبود فناوری می توانیم روز به روز شاهد پیشرفت در نوع علقی باشیم که برای دما های بالا استفاده می شوند. یکی از عایق های حرارتی که در صنعت های با دمای بالا کاربرد بالایی دارند، عایق کلسیم سیلیکات است. اما چیزی این عایق را برای این کاربرد ها مناسب کرده است؟ در این مقاله همراه ما باشید تا دلیل اهمیت استفاده از عایق حرارتی کلسیم سیلیکات را متوجه شوید.

در مورد عایق حرارتی ما مقاله های مختلفی را در اختیار شما قرار دادیم. پس می دانیم که برای جلوگیری از انتقال حررارت باید شرایط را به گونه ای فراهم کرد تا ضریب انتقال دما و حرارت به کمترین میزان خود برسد.

بیشتر بخوانید : 

عایق حرارتی کلسیم سیلیکات

در صنعت هایی که با دمای بالا سر و کار دارند باید لوله ها را به گونه ای عایق بندی کرد که شرایط کار برای کارمندان آن محیط به خوبی فراهم شود. همچنین باید اطمینان حاصل کرد این عایق با گذر زمان عملکردش دچار مشکل نمی شود. عایق حرارتی کلسیم سیلیکات می تواند در این زمینه یکی از کاندیدا های خوب محسوب شود.

اهمیت استفاده از عایق حرارتی کلسیم سیلیکات :

  • مقاوم در برابر خوردگی:

شکست لوله و تجهیزات در هر صنعتی امکان وقوع دارد. این مسئله می توانید به دلیل خطا در هنگام نصب، تعمیر و نگهداری ضعیف و … اتفاق بیفتد. با استفاده از عایق حرارتی کلسیم سیلیکات می توان این احتمال را تا حد زیادی کاهش داد. چرا که در ساختار این عایق ماده ای استفاده شده است که در هنگام واکنش با بخار آب می تواند مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

  • مقاوم در برابر فشار بالا :

در رابطه با عایق پشم معدنی و فایبرگلاس که هر دو نیز از عایق های حرارتی محسوب می شوند حتما اطلاعات مورد نیاز را دارید. در ساختار این نوع عایق ها از مواد آلی استفاده می شود که این مواد در طول زمان و همچنین در دماهای بالا ممکن است به خوبی عمل نکنند. اما در ساختار عایق کلسیم سیلیکات هیچ گونه مواد آلی وجود ندارد و همین مسئله باعث می شود محدودیتی در رابطه با فشار و دمای قابل تحمل توسط آن وجود نداشته باشد.

عایق حرارتی کلسیم سیلیکات

بیشتر بخوانید : 

داشتن ضخامت باایی که این عایق دارد باعث می شود برای از دست دادن حرارت و گرما راه زیادی وجود نداشته باشند. هر چه که این ضخامت بیشتر باشد می توان گفت عملکرد عایق بهتر خواهد بود. این عایق توانایی تحمل دما تا 1200 درجه سلسیوس را دارا است.

همراهان عزیز اگر شما نیز جزء صنعت گرانی هستید که در محیط هایی با دمای بالا در حال فعالیت هستید استفاده از عایق حرارتی کلسیم سیلیکات می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. عایق ایریک در زمینه تولید این نوع عایق حرارتی در حال فعالیت است بنابراین در صورتی که در مورد این عایق سوالی دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.