همان طور که می دانید عایق فوم گلاس یا فوم شیشه نوعی از عایق سرد است که در واقع می توان آن را به عنوان یک عایق حرارتی اما برای دماهای پایین استفاده می شود. ضریب این انتقال حرارت در این عایق به حدی کم است که اجازه عبور حرارت را در صورت اختلاف دمایی نمی دهد. در صورتی که در مورد این عایق سوال بیشتری دارید می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید :

بیشتر بخوانید :

اما اگر می خواهید با دلایل اهمیت استفاده از عایق فوم گلاس یا فوم شیشه آشنا شوید پس به خواندن این مقاله ادامه دهید.

اهمیت استفاده از عایق سرد فوم گلاس یا فوم شیشه چیست؟

دلایل اهمیت استفاده از عایق فوم گلاس یا فوم شیشه :

  • استحکام :

فوم گلاس یا فوم شیشه یکی از قوی ترین انواع عایق حرارتی است. این نوع عایق منحصرا از شیشه های فشرده به هم ساخته نشده است. در ساختارش دارای مواد دیگری نیز هست که آن را برای استفاده های حرارتی مناسب می کند.

  • ثبات پارامترهای فیزیکی :

ساختار فوم گلاس یا فوم شیشه به گونه ای است که از سلول های چسبیده به هم تشکیل شده است. این نوع ساختار به هوا و انواع گاز ها اجازه وارد شدن نمی دهد و در نتیجه باعث می شود که در طول زمان پارامترهای سیستم پایداری بیشتری داشته باشند. علاوه بر این هنگام تولید از ماده ای به نام نگهدارنده استفاده می شود که باز هم موجب پایداری عایق می شود.

  • پایداری فعالیت شیمیایی و بیولوژیکی :

شیشه جایی برای رشد انواع قارچ و یا انجام بسیاری از واکنش های شیمیایی نیست. پس ساختار این عایق تحت تاثیر حیواناتی مانند پشه و سایر جوندگان قرار نمی گیرد.

اهمیت استفاده از عایق سرد فوم گلاس یا فوم شیشه چیست؟

  • غیر قابل اشتعال :

این عایق به طور کامل در برابر آتش مقاوم است چرا که در ساختارش از هیچ گونه موادی مانند مواد اکسید شده و آلی استفاده نشده است. پس شما می توانید از عایق فوم گلاس یا فوم شیشه در دماهای بالا بدون نگرانی از ذوب شدن استفاده کنید. از این ویژگی در تجهیزات آتش نشانی بسیار استفاده می شود چرا که در صورت مواجه با دمای بالا گاز های سمی از خود تولید نمی کند.

  • سازگار با محیط زیست و بهداشتی :

استفاده از برخی انواع عایق برای برخی از افراد ایجاد حساسیت می کند. در تولید این نوع عایق از شیشه های بازیافتی استفاده می شود، اما به دلیل حرارت دیدن در دماهای بالا تقریبا می توان گفت در ساختار خود مواد آلوده ای ندارد. اما این عایق برای بسیاری از محیط ها قابل استفاده است. به عنوان مثال برخی از مکان هایی که نیاز به شرایط خاص بهداشتی دارند به راحتی می توانند از این عایق استفاده کنند، مانند :

صنایع غذایی و دارویی، حمام و سونا، استخر، کافه، رستوران، اتاق ناهار خوری، ساختمان های آموزشی و پزشکی، ساختمان های ورزشی، موزه ها و … .

  • مقاومت در برابر رطوبت و آب :

شما با خیال راحت می توانید از این عایق در آب و هوای مرطوب استفاده کنید. چرا که نه در جهت افقی و نه در جهت عمودی این عایق آب و رطوبت را به خود جذب نمی کند. دلیل اصلی آن هم ساختار چسبیده به هم سلول هاست.

همراهان و مخاطبان عزیز در صورتی که نیاز به استفاده از عایق فوم گلاس یا فوم شیشه دارید می توانید از طریق شماره های 09120414436 و 09120414437 با ما در ارتباط باشید چرا که شرکت ایریک در تولید عایق سلولار گلاس در انواع تخته ای و لوله ای دارای سالیان طولانی تجربه است.