استفاده از عاق فومی پلی اروتان تقربیا برای سال های زیادی است که مورد استفاده مردم سراسر جهان قرار گرفته است. جای تعجب هم ندارد چرا که از نظر فناوری و تکنولوژی یکی از بهترین عایق های حرارتی شناخته می شود. در این مقاله می خواهیم اطلاعات کاربردی در مورد عایق فوم پلی اورتان در اختیار شما قرار دهیم. همراه ما باشید …

عایق فوم پلی اورتان  :

این نوع عایق به دلیل ساختار فوم مانندی که دارد سال های زیاد است که به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای عایق کاری ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام تولید این عایق، می توان ساختار به دو دسته باز و بسته سیستم سلول ها تقسیم کرد. این نوع عایق به دلیل ضریب انتقال حرارتی پایینی که دارد برای بسیاری از مصارف حرارتی مناسب است. به عبارت دیگری با استفاده از این عایق شما می توانید جلوی انتقال حررارت را تا حد زیادی بگیرید. از جمله سایر ویژگی های این عایق می توان به ضد آب بودن آن شااره کرد. پس شما می توانید علاوه بر عایق حرارتی از آن به عنوان عایق رطوبتی نیز استفاده کنید. در این مورد خواندن مقاله های زیر را به شما پیشنهاد می کنیم :

بیشتر بخوانید :

عایق فوم پلی اورتان چیست؟

انواع فوم عایق پلی اورتان :

فوم سلول باز :

همان طور که از نام این عایق مشخص است، در ساختارش از تعداد زیادی سلول با فاصله و یا اصطلاحا باز استفاده شده است که اجازه نفس کشیدن به عایق را می دهند. همین ویژگی باعث می شود تا شما هوای مطبوع را در خانه خود نگه دارید. از طرفی خیالتان راحت باشد که رطوبت موجود در هوا روی عملکرد این عایق تاثیر نمی گذارد.

کاربرد :

 شما می توانید از این عایق برای عایق کاری داخلی خانه های مسکونی و یا ساختمان های عمومی استفاده کنید. استفاده از این عایق در ساختمان هایی که بازسازی می شوند نیز مناسب است. اما توجه داشته باشید که به دلیل ساختار بازی که دارد در خاصیت عدم جذب آب چندان خوب عمل نمی کند.

فوم سلول بسته :

 این عایق نوع دیگری از ساختار عایق فوم پلی اورتان است. در ساختار این عایق تا 90 درصد سعی شده است که از سلول های بسته استفاده شود که دارای چگالی بین 30 الی 60 کیلوگرم در متر مکعب است. با توجه به این غلظت بالا می توان نتیجه گرفت که مقاومت در برابر رطوبت و همچنین استحکام خوبی در برابر فشار دارد. در ساختار این عایق از سلئول های هوایی نیز استفاده شده است که به قابلیت این عایق برای استفاده های حرارتی و صوتی اضافه می کند.

کاربرد :

شما می توانید از این عایق برای انواع سقف های شیب دار و صاف، دیوارها، ساختمان های دامداری و یا فروشگاه های سرد استفاده کنید.

عایق فوم پلی اورتان چیست؟

نحوه استفاده از عایق فوم پلی اورتان :

استفاده از این نوع عایق همراه با اسپری کردن تحت فشار زیاد می تواند یکی از بهترین و سریع ترین گزینه ها برای عایق کاری ساختمان باشد. شما می توانید با اسپری کردن این عایق روی عایق قبلی خیلی سریع کار عایق کاری ساختمان خود را تمام کنید. البته توجه داشته باشید که چون این عایق از طریق اسپری کردن نصب می شود، نباید از آن در فصل زمستان و روزهای بادی استفاده کنید. چرا که در نحوه پخش عایق موثر هستند.

مزایای استفاده از عایق پلی اورتان :

  • بهره وری انرژی بالا، به دلیل پوشش دقیق تمام عناصر مورد نیاز برای عایق کاری.
  • پارامترهای قابل قبولی برای یک عایق را دارد.
  • لايه همگن بدون فاصله و عدم نیاز به استفاده از فناوری اتصالات.
  • دوام زیاد.
  • دارای خاصیت چسبندگی به قسمت های مختلف.
  • لغزنده نیست.
  • رطوبت را جذب نمی کند.
  • بی بو و مقاوم در برابر قارچ و باکتری است.

استفاده راحت از این عایق و فناوری های جدیدی که در تولیدش استفاده می شود، عایق فوم پلی اورتان را به یکی از بهترین انواع عایق تبدیل کرده است. در صورتی که در مورد خرید و نصب این عایق سرد سوالی دارید می توانید از طریق شماره های  با ما در ارتباط باشید.