یکی از بهترین عایق هایی که به عنوان عایق حرارتی و عایق صوتی می توانید استفاده کنید، عایق فوم شیشه یا سلولار گلاس است. این عایق اولین بار در دهه 30 تولید شد اما به دلیل بالا بودن قیمتش نسبت به کارآیی که داشت چندان مورد استفاده افراد قرار نمی گرفت. البته 3 دهه زمان برد تا معایب عایق برطرف شود و به امکانات آن اضافه شود. در این مقاله می خواهیم راهنمایی در مورد استفاده از عایق حرارتی سلولار گلاس را در اختیار شما قرار دهیم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید :

عایق حرارتی سلولار گلاس چیست؟

این عایق معدنی دارای ساختار متخلخل است. برای تولید این عایق شیشه را در دمای بالا حررات می دهند تا حباب هایی با قطر 1 میلی متر الی 1 سانتی متر در آن ایجاد شود. میزان این تخلخل می تواند بین 80 الی 95 درصد متغیر باشد. این عایق می تواند در رنگ های مختلف سبز، کرمی و سیاه تولید شود. این رنگ تنها به ماده اولیه است که برای تولید عایق حرارتی سلولار گلاس استفاده می شود. میزان جذب این عایق بسیار کم و چیزی حدود 4 درصد است.

عایق حرارتی سلولار گلاس

عایق حرارتی سلولار گلاس در چه رنج دمایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

شما می توانید از این عایق در دمایی بین -200 الی 500 درجه استفاده کنید. اگر دما از این رنج بالاتر برود، عایق تغییر شکل می دهد و کارآییش از دست می رود. اما با این وجود گازهای سمی از خود منتشر نمی کند. این مورد بسیار اهمیت دارد چرا که بودن عایق در محیط برای یک مدت طولانی می تواند خطرناک باشد.

انواع عایق عایق حرارتی سلولار گلاس :

شما می توانید از این عایق به فرم های تخته ای و لوله ای استفاده کنید. شما برای اتصال این عایق ها به یکدیگر از چسب، اتصال های مکانیکی و .. استفاده کنید.

مزایای استفاده از عایق حرارتی فوم شیشه :

  • برخی از افراد به موادی که برای تولید برخی از عایق ها به کاربرده می شوند حساسیت دارند. شما می توانید از این عایق در ساختمان هایی که رعایت نکات بهداشتی در آنها از اهمیت زیادی برخوردار است استفاده کنید.
  • این نوع عایق به دلیل ساختاری که دارد در طول مدت زمانی که استفاده می شود در اتثر تغییر فصل، فشار عملکردش تغییر نمی کند.
  • این عایق اجازه رشد قارچ را نمی دهد و همچنین توسط جوندگان خورده نمی شود. این ویژگی نشان دهنده پایداری بیولوژیکی عایق حرارتی فوم شیشه است.
  • استفاده از این عایق بسیار راحت است. شما می توایند به هر شکلی که می خواهید به راجتی آن را برش دهید.

عایق حرارتی سلولار گلاس

معایب استفاده از عایق حرارتی فوم شیشه :

  • هزینه استفاده از این عایق کمی بالا است.
  • اگر به این عایق ضربه های ناگهانی وارد شود ممکن است عملکردش دچار مشکل شود.

برای بهبود کارآیی عایق سلولار گلاس چه می توان کرد؟

  • هنگام انتخاب ضخامت عایق باید به ضخامت مصالحی که برای ساخت ساختمان استفاده شده است دقت کنید. به عنوان ثمال برای تجهیزاتی که از جنس چوب و کاشی و .. هستند باید از عایق با ضخامت 80 الی 100 میلی متر استفاده کنید.
  • برای استفاده های داخل ساختمانی شما می توانید از ضخامت 60 میلی متر استفاده کنید.
  • برای اینکه تمام محفظه های بین عایقی را بپوشانید می توایند از ذرات ریز سیمانی استفاده کنید.

شرکت ایریک در تولید عایق حرارتی سلولار گلاس یا عایق حرارتی فوم شیشه در حال فعالیت است.شما می توانید از طریق شماره های 09120414436 و 09120414437 با ما در ارتباط باشید.