این عایق یکی از انواع عایق های حرارتی سرد محسوب می شود. شما می توانید در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این عایق بدست آورید. همراه ما باشید.

عایق پلی ایزوسیانورات چگونه تشکیل می شود؟

این عایق به صورت به صورت سلول بسته و و فوم بردی سخت با استفاده از ایزوسیانات و پلی اتر در حضور یک کاتالیزگر ساخته می شود. دلیل حضور کاتالیزگر این است که باعث می شود مولکول ها دوباره تشکیل شده و به شکل سلول های بسته ایجاد شوند. همین بسته بودن سلول ها باعث می شود که رسانایی خیلی کمی داشته باشد. نام دیگری که برای این عایق استفاده می شود PIR است.  عایق پلی ایزوسیانورات از لحاظ ویژگی های فیزیکی شبیه به عایق پلی اورتان است اما در این حالت سعی شده است که ویژگی های عایق بهبود پیدا کند. این عایق را می توان برای رنج دمای گسترده تری استفاده کرد. داشتن مقاومت در برابر آتش و دود نیز از جمله ویژگی های بارز این عایق است. این عایق به تنهایی در برابر رطوبت مقاوم است پس شما نیاز ندارید که از لایه های اضافی جهت عایق رطوبتی استفاده نمایید.

اگر در مورد عایق حرارتی سوالی دارید سوالی دارید می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید :

بیشتر بخوانید : 

عایق پلی ایزوسیانورات چیست؟

انواع عایق پلی ایزوسیانورات :

شما می توانید از این نوع عایق هم به صورت مایع، فوم و هم به صورت سخت استفاده کنید. عایق پلی ایزوسیانورات  که توسط کمپانی ایریک تولید می شود به صورت تخته است.

کاربرد عایق ایزوسیانورات چیست؟

این عایق علاوه بر این که به عنوان یک عایق حرارتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد، نشان داده است که عملکرد مناسبی به عنوان عایق صوتی نیز دارد.

اگر در مورد عایق صوتی سوالی دارید می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید :

عایق پلی ایزوسیانورات چیست؟

مقدار R-Values عایق پلی ایزوسیانورات چقدر است؟

همان طور که می دانید مقدار R-Values نشان دهنده مقدار مقاومت عایق به جریان گرما است. در دو سال ابتدایی که این عایق نصب می شود، اجازه می دهد تا برخی از گازهایی که هدایت حرارتی کمی دارند از عایق عبور کنند. هیمن مسئله باعث می شود که مقدار R-Values 2 درجه به طور متوسط افت پیدا کند. به عنوان مثال از 9 به 7 تغییر پیدا کند.

به طور کلی رنج R-Values که برای عایق ایزوسیانورات در نظر گرفته شده است چیزی بین 5.6 تا 8 است.

کاربرد عایق پلی ایزوسیانورات :

  • ساختمان و ساخت و ساز های تجاری و مسکونی
  • وسایل حمل و نقل
  • استفاده در انواع لوازم خانگی
  • سیستم ها و کانال های خنک کننده

همراهان عزیز اگر می خواهید بدانید عایق پلی ایزوسیانورات برای شما مناسب هست یا نه می توانید از طریق شماره های 09120414436 و 09120414437 با ما در ارتباط باشید.