عایق فوم تخته ای را شما می توانید تقریبا برای عایق کاری تمام قسمت های مختلف خانه استفاده کنید. این نوع عایق معمولا عایق حرارتی خوبی است از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار است. با استفاده از این عایق شما می توانید میزان هدایت گرما را از تجهیزاتی با جنس چوبی، آهنی و … به حداقل برسانید.

معرفی انواع عایق فوم تخته ای :

برای تولید عایق فوم تخته ای از مواد گوناگونی مانند پلی استایرن، پلی ایزوسیانورانت و پلی اورتان استفاده می شود.

عایق فوم پلی استایرن تخته ای گسترش یافته (اکسپندد) :

این نوع عایق دارای ساختار سلول بسته ای است که برای ساخت تجهیزات زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. مانند لیوان قهوه، تجهیزات حمل و نقل و … برای تولید این عایق از دانه های پلی استایرن خالص همراه با مایعی به نام پنتان میکس می شود و در یک ظرف محصور ریخته می شوند. این ماده چند بار حرارت داده می شود تا گسترش یافته  و به شکل فوم درآیند. خواص فیزیکی این ماده بر اساس مقدار ماده ترکیبی که به پلی استایرن اضافه می شود متفاوت است. به ازای هر اینچ از این عایق مقدار R-values بین 3.8 الی 4.4 متغیر است. (توجه داشته باشید که هر اینچ 2.4 سانتی متر است.) شما می توانید از این عایق همراه با پوشش های دیگری استفاده کنید. اگر احتمال دارد که آب به عایق برسد به دلیل این که آب به فوم نفوذ پیدا می کند، از لایه های حفاظتی همراه با این عایق استفاده کنید.

عایق فوم تخته ای

عایق فوم پلی استایرن تخته ای گسترش یافته اکسترود شده :

این عایق نیز شبیه به عایق فوم پلی استایرن تخته ای گسترش یافته است. یعنی پلی استایرن با انواع مواد شیمیایی ترکیب می شود، تا به مایع و یا همان فوم تبدیل شود. سپس یک گاز به این مخلوط تزریق می شود تا حباب های گازی تشکیل شوند. این عایق نسبت به عایق فوم پلی استایرن تخته ای گسترش یافته گرانتر است. مقدار R-value این عایق به تراکم مواد بستگی دارد اما به طور کلی حدود 5 در هر اینچ است. این عایق دارای مقاومت زیادی است که استفاده از آن را برای سقف و دیوار بسیار مناسب می کند. همچنین شما می توانید از این عایق برای مقاومت در برابر رطوبت نیز استفاده کنید.

عایق فوم تخته ای پلی اورتان و پلی ایزوسیانورات :

این دو عایق هر دو به فرم سلول بسته هستند و می توان گفت تقریبا شبیه به همند چرا که هر دو مقدار R-value بین 5.6 تا 8 در هر اینچ دارند. بسته به مقاومت حرارتی که شما نیاز دارید می توانید یک ضخامت معین از این عایق را استفاده کنید. این نوع عایق در رنج دمایی بین -100 تا +250 درجه فارنهایت مقاومت خوبی دارد و تغییر شکل نمی دهد. همین ویژگی استفاده از این عایق را برای سقف مناسب کرده است. این عایق در برابر رطوبت هوا و همچنین بخار آب نیز مقاوم است.

همراهان عزیز شرکت عایق در تولید انواع عایق فوم تخته ای در حال فعالیت است. اگر شما در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید از طریق شماره های 09120414436 و 09120414437 با ما در ارتباط باشید.