اگر تجربه استفاده از عایق را برای ساختمان خود داشته باشید حتما متوجه شده اید که چیزی که بیشتر از خرید و انتخاب عایق اهمیت دارد نحوه استفاده از آن است. اگر می خواهید از عایق فوم تخته ای استفاده کنید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

هنگامی که شما می خواهید عایق را خریداری کنید حتما باید در مورد R-value اطلاعات درستی داشته باشید. پس سعی کنید از پیمانکار مورد نظر خود همه اطلاعات در این مورد را دریافت کنید.

در مقاله های قبلی بیان کرده ایم که اگر مقاومت حرارتی خاصی را مد نظر دارید می توانید یک ضخامت خاص از عایق مورد نظر خود را استفاده کنید. همچنین باید به خوبی دقت داشته باشید که تمام قسمت های مورد نظر خود را عایق کاری کنید چرا که در غیر  این صورت نمی توانید انتظارعملکرد درستی از عایق خود داشته باشید.

اگر خودتان قصد دارید تا عایق را نصب کنید باید یخیل با دقت تمام دستور العمل های منحصر به هر عایق را دنبال کنید. به عنوان مثال  برای  نصب برخی از عایق ها باید هنگام استفاده از ماسک استفاده کنید چرا که در صورت بریدن عایق ماده ای منتظر می شود که ممکن است موجب آسیب رسانی به بدن شما شود.

عایق فوم تخته ای

نکات مهم هنگام نصب و استفاده از عایق فوم تخته ای :

اولین چیزی که باید تنها برای عایق فوم تخته ای بلکه برای تمامی عایق ها مد نظر داشته باشید این است که عایق را در تماس مستقیم با نور خورشید قرار ندهید. در واقع اشعه فرابنفش خورشید می تواند موجب آسیب رسانی به عایق شود و عملکرد آن را دچار مشکل کند. برای عایق کاری سقف ساختمان می توانید از لایه های محافظتی مانند لایه های پلاستیکی، سیلیکونی و … استفاده کنید. البته باز هم باید دقت داشته باشید که این دو ماده ای که با هم استفاده می کنید با یکدیگر سازگاری داشته باشند. پس بهتر است که حتما از یک متخصص آشنا به انجام این کار استفاده کنید.

رطوبت چیزی است که تنها برای عایق ساختمان مشکل ایجاد می کند بلکه یکی از چالش های اصلی هنگام نصب عایق است. شما باید از سیستم تهویه هوا استفاده کنید تا حد امکان رطوبت موجود در دیوارها و فضای ساختمان را به حداقل برسانید. اگر در مورد عایق عایق رطوبتی سوالی دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

برای اینکه مطمئن باشید عایق به درستی عمل می کند سعی کنید در قسمت های کناری از نوار استفاده کنید تا مسیر عبور هوا را تا حد امکان مسدود کنید.

یکی دیگر از نکاتی که هنگام استفاده از عایق فوم تخته ای باید به آن توجه داشته باشید این است که این عایق نه تنها به راحتی توسط حشرات خورده می شود بلکه می تواند محیطی برای رشد حشرات نیز باشد. به همین دلیل برخی از کمپانی ها هنگام تولید این عایق از ماده ای که به عنوان حشره کش عمل می کند نیز استفاده می کنند.

برای اینکه به عایق خود خاصیت مقاومت در برابر آتش نیز بدهید می توانید از لایه های اضافی استفاده کنید. این کار احتمالا هزینه شما را افزایش می دهد اما تضمین خوبی برای عملکرد بهتر عایق شما خواهد بود. شما می توانید با استفاده از دیوار گچی به راحتی این خاصیت را به عایق فوم تخته ای اضافه کنید.

همراهان عزیز با توجه به این که نصب عایق فوم تخته ای پچیده است بهتر است برای انجام این کار از یک متخصص استفاده کنید. شما می توانید از طریق شماره های 09120414436 و 09120414437 با ما در ارتباط باشید .