برای عایق کاری بدنه بیرونی ساختمان شما باید از عایقی استفاده کنید که خاصیت حرارتی و رطوبتی خوبی داشته باشد. یکی از انواع عایقی که برای این هدف استفاده می شود عایق پلاستوفوم است که در این مقاله شما اطلاعات لازم در مورد این عایق را بدست می آورید.

عایق پلاستوفوم چگونه تولید می شود؟

این عایق از منبسط نمودن دانه های پلی استایرن بدست می آید و ساختار سلول بسته ای دارد که به آن خاصیت مقاومت در برابر آب و بخار را اضافه می کند. به همین دلیل است که نام دیگری که برای عایق پلاستوفوم در ایران در نظر گرفته می شود عایق پلی استایرن است. در صورتی که در مورد این عایق نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

معرفی عایق پلی استایرن

عایق پلی استایرن: کاربرد و مزایای آن

مقایسه عایق پشم سنگ با عایق پلی استایرن

مزایا و معایب عایق پلی استایرن

عایق پلاستو فوم

ویژگی های عایق پلاستوفوم چیست؟

فوم پلی استایرن به دلیل این که خاصیت انبساطی خوبی دارد برای استفاده به عنوان عایق حرارتی و رطوبتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

یک عایق برای این که بتواند در زمینه عایق حرارتی بودن دارای عملکرد خوبی شباد باید ضریب انتقال حرارت پایینی داشته باشد. همان طور که می دانید حرارت به 3 روش قابل انتقال است. پس زمانی که این عایق جلوی این انتقال حرارت را بگیرید شما چه در فصل زمستان و چه در فصل تابستان می توانید دمای مورد نظر خود را در داخل ساختمان داشته باشید. از طرف دیگر با این ویژگی توانسته اید که به میزان زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. چرا که در تاسبتان هوای گرم وارد خانه نمی شود و در زمستان نیز هوای گرم خانه بیرون نمی رود.

از طرف یگر مسئله وجود بخار آب در هواست. شما هر جایی که زندگی کنید نمی توانید تضمین کنید بخار آب وجود ندارد. در بسیایر از موراد بخار آب موجود در هوا باعث آسیب رسانی به عایق می شود. به عنوان مثال عایق کپک می زند. و به محلی برای رشد بسیایر از حیوانات تبدیل می شود. در برخی موراد دیگر به همراه عیاق باید از لایه های مخصوص رطوبتی استفاده کنید تا بتوانید خاصیت عایق رطوبتی بودن را به عایق مورد نظر خود اضافه کنید. اما با استفاده از عایق پلاستوفوم شما می توانید هر دو ویژگی عایق حرارتی و رطوبتی بودن را در یک عایق داشته باشید.

این عایق داریا ساختار سلول بسته ای است که باعث می شود مقاومت خوبی در برابر آب داشته باشد. به همین دلیل است که رد جنگ جهانی اول برای شناور بودن روی آب از این عایق استفاده می کرده اند.

عایق پلاستو فوم

انواع عایق پلاستوفوم :

شرکت عایق در زمینه تولید عایق پلاستوفوم در حال فعالیت است و به دو صورت رولی و لوله ای این عایق را در دسترس شما قرار می دهد.

نصب عایق پلاستوفوم :

برای نصب این عایق هیچ کار زیادی نباید انجام دهید. چرا که عایق به راحتی برش داده می شود و به همان میزان ینز سریع نصب می شود.

همراهان عزیز در صورتی که قصد استفاده از این عایق را برای ساختمان خود دارید می توانید از طریق شماره 09120414436 و 09120414437 با ما در ارتباط باشید تا در انتخاب و نصب عایق پلاستوفوم راهنمای شما باشیم.