هنگام عایق کاری ساختمان،  شما با تنوع زیادی از عایق ها رو به رو هستید که می توانید از آنها برای کاهش انتقال انرژی حرارتی استفاده کنید. استفاده از این عایق ها در دیوار، سقف و کف بسیار رایج است. کاهش انتقال انرژی نه تنها باعث می شود در زمستان خانه ای گرم تر و در تابستان خانه ای خنک تر داشته باشید بلکه باعث می شود تا در هزینه های شما کاهش چشمگیری وجود داشته باشد.

تمام مواد ساختمانی خود به نوعی اگر مرغوب انتخاب شوند، به اندازه ای مانند عایق عمل می کنند ولی اگر از تجهیزات اضافی مانند عایق استفاده شد، عملکرد این تجهیزات تا حد زیادی بهبود پیدا می کند. این که شما چه نوع عایقی باید انتخاب کنید به شرایط آب و هوایی شما نیز بستگی دارد. اگر در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

بهترین عایقها برای عایق کاری ساختمان کدامند؟

کدام عایق ها برای عایق کاری ساختمان شما مناسب هستند؟

عایق پتویی :

همان طور که از نام این عایق مشخص است شما می توانند مانند یک پتو از این عایق برای سقف، شیروانی و کف استفاده کنید تا حفره ها پوشانده شوند. این نوع عایق می تواند از الیافی با جنس های مختلف مانند پلاستیک، فایبرگلاس، طبیعی، معدنی تولید شود. رنج R-value این عایق می تواند از 12 تا 38 متغیر باشد. که البته به ضخامتی بستگی دارد که هنگام عایق کاری استفاده می کنید. این عایق هم قیمت پایینی دارد و هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

عایق فوم سخت:

عایق فومی که از جنس پلی استایرن و پلی اورتان باشد R-value بالایی خواهد داشت حتی اگر ضخامت آن بسیار کم باشد. از این عایق تقریبا می توانید برای عایق کاری هر جای ساختمان استفاده کنید به عنوان پوشش داخلی یا خارجی و سقف و … . این نوع عایق دارای کاربرد عایق حرارتی خیلی خوبی است.

عایق فایبرگلاس بهتر است یا فوم سخت؟!

عایق فوم مایع :

این نوع عایق معمولا از جنس پلی اورتان است و به صورت اسپری کردن به سطح مورد نظر استفاده می شود. این نوع عایق ایده آل است برای این که می توان به هر سطحی با هر شکلی از آن استفاده کرد. این عایق نیز دارای R-value بالایی است ولی باید در زمان مناسب از آن استفاده کرد چرا که در صورت وزیدن باد استفاده از این عایق مشکل است.

بهترین عایقها برای عایق کاری ساختمان کدامند؟

عایق فایبرگلاس :

عایق کاری ساختمان با استفاده از این عایق برای زمانی مناسب است که عایق باید در مجاور درجه حرارت بالا باشد. این عایق دارای ضخامت های مختلفی است و به عنوان عایق مناسب برای داخل لوله های تهویه استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : 

همراهان عزیز اگر در مورد عایق کاری ساختمان خود سوالی دارید می توانید از طریق شماره با ما در ارتباط باشید تا متناسب با شرایط شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهیم.