اگر ساختمان خود را عایق کاری کرده اید، پس از عایق کاری استخر خود غافل نمایند. بسیاری از افراد تصور می کنند اگر فقط دیوارهای اصلی خانه را با عایق خوب بپوشانند، کافی است. در حالی که استخر نیز یکی از مکان هایی است که انرژی از طرق آن بسیار هدر می رود. پس بهتر است راه هدر رفت انرژی از این طریق را هم ببندید. در این مقاله می توانید هر آنچه که در مورد عایق کاری استخر لازم است بدانید را پیدا کنید.

استخر یکی از مکان هایی است که برای نگهداری و استفاده از آن هزینه بسیار زیادی صرف کنید. معمولا حفظ گردش آب در استخر و گرم نگه داشتن آن کاری پر دردسر است. در حالی که تمام این مشکلات با استفاده از یک عایق کاری درست قابل حل است. عایق کایر استخر در نگاه اول شاید کار بیهوده و پر هزینه ای به نظر برسد اما چیزی زمان نمی برد که متوجه موثر بودن آن خواهید شد.

چرا عایق کاری استخر اهمیت دارد؟

روش های جلوگیری از هدر رفت گرمای آب استخر :

یکی از عواملی که در عایق کاری ساختمان ها و البته عایق کاری استخر از اهمیت زیادی برخوردار است، شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر است. اگر که استخر شما عایق کاری نشده باشد، گرما از طریق دیوارهای استخر از بین می رود. پس برای کاهش هزینه هیا خود از انجام دو کار زیر غافل نشوید :

استفاده از پوشش برای سطح استخر :

معمولا ما از استخر در طول روز استفاده می کنیم. خورشید باعث می شود که حجم زیادی از آب استخر شما از دست برود. در این حالت اگر شما می خواهید جلوی این پدیده را بگیرید استفاده از پوشش های مناسب توصیه می شود. بسته به شرایط استخر شما کاورهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید ولی به وطر کلی پوشش هایی که دارای پلی اتیلن باشند برای این نوع استفاده مناسب هستند چرا که اجازه نفوذ پذیری اشعه UV خورشید را نمی دهد.

چرا عایق کاری استخر اهمیت دارد؟

عایق کاری دیواره های استخر :

با استفاده از عایق کاری دیواره های استخر می توانید جلوی هدر رفت گرمای آب را بگیرید . یکی از ساده ترین روش هایی که شما خودتان قادر به انجام آن هستید استفاده از حباب هایی است که به دیواره استخر چسبانده می شوند. از این طریق شما می توایند گرمای آب که رد طول روز ایجاد می شود را در شب نیز نگه دارید. پس تنها کاری که باید انجام دهید اندازه گیری های دیواره های استخر است. تا جایی که امکان دارد مطمئن شوید. البته شما می توانید از عایق XPS یا همان عایق پلی استایرن نیز استفاده کنید. این عایق شاید برای شما گران باشد اما بسیار موثر است.

در صورتی که شما در مورد عایق کاری استخر خود سوالی دارید می توانید از طرق شماره های با ما در ارتباط باشید.ش