هنگام عایق کاری استخر شما باید به نکات زیادی توجه کنید. در واقع می توان عایق کاری استخر را در دو مرحله انجام داد. عایق کاری دیواره استخر و کاور برای روی استخر. هر دو عایق کاری سهم زیادی در گرم نگه داشتن آب استخر دارند و در نتیجه به کاهش هزینه های شما برای گرم نگه داشتن آب استخر کمک می کند.

برای عایق کاری دیواره استخر شما باید از عایقی استفاده کنید که تا حد خیلی زیادی در مقابل نفوذ آب و رطوبت مقاوم باشد. یکی از عایق هایی که برای عایق کاری دیواره استخر مناسب است، عایق نانو پلیمر است. بریا تولید این عایق از سیمان و ماسه های باید استفاده می شود. در نتیجه باعث می شود که این عایق در مقایسه با سیمان معمولی دارای مقاومت بهتری باشد و در برابر ضربه به راحتی از بین نرود.

اما اگر در بدترین حالت نیز این عایق دچار ضربه شود، با استفاده از تکنیک های خاص می تواند به راحتی آن قسمت را ترمیم کرد بدون این که عایق عملکرد کلی خود را از دست بدهد. بسیایر از عایق ها زمانی که دچار ضربه می شوند مقدار R-Value خود را از دست می دهند و به احتمال زیاد شما مجبور خواهید بود که کل آن عایق را عوض کنید.

کدام عایق برای عایق کاری دیواره استخر مناسب است؟

یکی از مزیت هایی که این عایق در اختیار شما قرار می دهد این است که بی رنگ بوده و شما متناسب با سلیقه دلخواه خود می توانید آن را رنگ کنید و طراحی مد نظر خود را روی آن پیاده سازی کنید. از طرفی این عایق همچنان به گونه ای تولید می شود که میتوان مواردی مانند کاشی را نیز به آن چسباند.

پس خاصیت چسبندگی در این عایق رعایت شده است تا شما بتوانید برای عایق کاری دیواره استخر خود از کاشی های تزئینی نیز استفاده کنید.

با استفاده از عایق نانو پلیمر برای عایق کاری دیواره استخر می توانید مطمئن باشید تا زمان خراب شدن سازه اصلی استخر شما می توایند از عایق خود استفاده کنید.

برای نصب عایق نانو پلیمر جهت عیاق کاری دیواره استخر می توانید بدون نیاز به کسی خودتان این کار را انجام دهید. تنها نکته ای که هنگام عایق کاری استخر وجود دارد این است که هیچ نقطه ای از دیواره را خالی نگذارید. این تنها حالتی است که در تمام انواع عایق ها باعث می شود عایق به خوبی کار خود را انجام ندهد.

کدام عایق برای عایق کاری دیواره استخر مناسب است؟

عایق کاری دیواره استخر شاید خیلی مهم به نظر نرسید اما شما با این کار می توانید گرمای آب استخر خود را نگه دارید. اختلاف دمایی که در شب و روز وجود دارد باعث می شود تا آب خیلی راحت دمای خود را از دست بدهد و شرایط را برای گرم مردن دوباره آب برای شما دشوار کند.علاوه بر اختلاف دمایی که رد شب و روز وجود داردف چون استخر در عمق زمین ایجاد می شود، همیشه با یک سطحی در ارتباط است که دمایش از دمای آب داخلی پایین تر است و باعث می شوید که گرما از دخل استخر به زمین کناری هدایت شود.

پس سعی کنید با استفاده از عایق کاری دیواره استخر میزان استفاده خود را از سیستم های گرمایشی کم کنید تا بتوانید هزینه های خود را به حداقل رسانده و بیشترین لذت را استخر خود ببرید.