آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که به مسافرت بروید و از یخچال مسافرتی استفاده کنید، تا بتوانید غذا را از مبدا تا مقصد سالم ببرید و همچنین آن را خنک نگه دارید؟ در این مقاله ما ساده ترین روش را برای خنک نگه داشتن مواد غذایی یعنی عایق کاری یخچال مسافرتی به شما آموزش می دهیم.

زمانی که شما از یخچال مسافرتی برای نگهداری مواد غذایی نگهداری استفاده می کنید معمولا باید در آنها یخ به مقدار زیادی قرار دهید تا از گرم شدن غذا ها جلوگیری شود. اما این روش برای چند ساعت بیشتر جواب نمی دهد چرا که یخ ها آب شده و به احتمال زیاد موجب خیس شدن غذاهای شما نیز می شود. البته برخی از خنک کننده ها نیز وجود دارند که در شرایط بسیار گرم نیز می توانند غذا را خنک نگه دارند ولی معمولا قیمت خیلی بالایی دارند. پس بهتر است شما با استفاده از همان جعبه های خنک کننده هایی که دارید بتوانید غذا را خنک تر نگهدارید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که از عایق مناسب برای خنک کننده استفاده کنید. با استفاده از این عایق اجازه نخواهید داد گرما از بیرون وارد جعبه نگهداری غذا شود.

عایق کاری یخچال مسافرتی

ساختار بسیاری از این یخچال مسافرتی ها به این گونه است که جنس داخلی و بیرونی آن از پلاستیک است که بین آن یک شکاف هوایی وجود دارد. اگر شما بتوانید به جای این که این شکاف را به جای هوا از یک نوع عایق استفاده کنید می توانید موجب بهبود عملکرد خنک کننده شوید.

بیشتر بخوانید : عملکرد هوا به عنوان عایق حرارتی

برای این که متوجه شوید که یخچال مسافرتی شما دارای فضای هوایی هست یا نه می توانید با استفاده از دو انگشت خود، لایه بیرونی و لایه درونی جعبه را فشار دهید. البته با استفاده از ضربه ای که به جعبه می زنید و صدایی که می شنوید می توانید متوجه تو خالی بودن جعبه بشوید.

کدام عایق برای عایق کاری یخچال مسافرتی استفاده می شود؟

استفاده از عایق اسپری فوم، شما می توانید به راحتی یخچال مسافرتی را عایق کاری کنید. این عایق عملکرد خوبی در برابر دما و حرارت دارد که استفاده از آن بسیار ساده است. البته بهتر است موقع استفاده از این عایق، از عینک و ماسک استفاده کنید. اگر در مورد این عایق سوالی دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :

عایق کاری یخچال مسافرتی

عایق کاری یخچال مسافرتی چگونه است؟

برای این که شما عایق کاری یخچال مسافرتی را انجام دهید باید سعی کنید ساختار آن را دچار تغییر کنید. یعنی باید در لبه های یخچال مسافرتی سوراخ ایجاد کنید تا هوا از آن خارج کرده و در نتیجه اسپری فوم را به آن تزریق کنید. تا جایی که امکان دارد سعی کنید تمام محفظه را با عایق پر کنید و جای خالی باقی نگذارید. چون که در این صورت نمی توانید انتظار یک عملکرد خوب را از عایق داشته باشید. پس سوراخهای مختلف در قسمت های مختلف ایجاد کنید تا عایق به خوبی پخش شود.

سپس با استفاده از یک چاقو مقدار اضافی عایق را از لبه سوراخ ها پاک کنید و 24 ساعت زمان دهید تا عایق به درستی نصب شود.

بعد از عایق کاری یخچال مسافرتی خود می توانید از همه مواد غذایی های خود با اطمینان خاطر بیشتری لذت ببرید.