برای این که شما بتوانید میزان مصرف انرژی ساختمان خود را به حداقل برسانید باید از سیستم عایق کاری کل ساختمان به خوبی استفاده کنید. یکی از مکان هایی که به میزان زیادی باعث هدررفت انرژی می شود، کف ساختمان است. اگر با انتخاب درست عایق، عایق کاری کف ساختمان را انجام دهید به میزان 45 درصد می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. البته انجام این کار مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

عایق کاری کف ساختمان

عایق کاری کف ساختمان علاوه بر اینکه به حفظ انرژی کمک بسیاری می کند بلکه به نوعی به عنوان عایق صدا نیز عمل کرده و باعث می شود که صدا از طبقات مختلف به یکدیگر منتقل نشوند. این مسئله بسیار مهم است و کسانی از اهمیت آن مطلع هستند که از شنیدن صدای راه رفتن همسایه بالایی خود عاصی هستند.

کدام نوع عایق برای عایق کاری کف ساختمان مناسب است؟

برای عایق کاری کف ساختمان شما باید به چند نکته با توجه به شرایط ساختمان خود توجه داشته باشید. اما چیزی که در همه حالت ها مشترک است این است که باید یک عایق حرارتی خوب البته وابسته به شرایط آب و هوایی انتخاب نمایید. برخی زا افراد تصور می کنند عایق حرارتی به دلیل نامی که دارد تنها موجب گرم شدن خانه می شود در حالی که این عایق در زمستان و تابستان موجب گرم نکه داشتن و خنک نگه داشتن ساختمان شما می شود. پس شما با یک بار عایق کاری ساختمان خود می توانید یک عمر راحت زندگی کنید.

ایمنی در عایق کاری کف ساختمان؟

اگر شما خودتان قصد عایق کاری دارید باید با یک سری نکات ایمنی آشنا باشید چه در رابطه با جنس عایق و چه در رابطه با نحوه استفاده از آن. به عنوان مثال برای برخی از انواع عایق ها لازم است که شما از عینک و ماسک های مخصوص استفاده کنید تا به بدن خود آسیب نرسانید. برخی دیگر از عایق ها را نباید در هر شرایطی استفاده کرد. به عنوان مثال عایق فومی را نمی توان در شرایطی که باد می آید استفاده کرد چرا که باید مانع از عایق کاری درست محل مورد نظر می شود. از طرف دیگر چون در بسیاری از ساختمان ها از تجیهزاتی مانند لوله استفاده شده سات شما باید مطمئن باشید که از عایق درستی برای این تجهیزات جانبی استفاده کنید.

عایق کاری کف ساختمان

چون در نظر گرفتن تمامی این پارامترها برای شما مشکل است، بهتر است که انجام این کار را به یک فرد متخصص بسپارید. گروه عایق کاری ایریک می تواند در انجام این کار راهنمای شما باشد.

چه مقدار R value برای عایق کاری کف ساختمان نیاز است؟

R value پارامتری است که میزان مقاومت عایق را در برابر انتقال حرارت نشان می دهد. هر چه که این مقدار بالاتر باشد، یعنی عایق شما دارای عملکرد بهتری است و جلوی انتقال گرما را به خوبی می تواند بگیرد.

همراهان عزیز همان طور که گفته شد، انتخاب عایق حرارتی به نوع ساختمان شما برای عایق کاری کف ساختمان بستگی دارد. پس برای داشتن انتخاب بهتر، با ما در ارتباط باشید.