عایق کاری دیوار قدیمی یکی از چالش هایی است که بسیاری از افراد با آن رو به رو هستند البته در شرلیطی که با روش انجام این کار آشنایی نداشته باشند. بسیاری از خانه هایی که در بیست سال اخیر ساخته شده اند، با استفاده از روش های درست عایق کاری شده اند به این معنا که هزینه تامین انرژی گرمایشی و سرمایشی برای صاحب خانه به میزان زیادی کاهش پیدا کرده است. اما بسیاری از خانه های ساخته شده هنوز دارای عایق کایر مناسبی نیستند. در این حالت شاید نتوان بهترین روش های عایق کاری ساختمان را استفاده کرد اما همچنان روش هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها بتوانید عایق کاری دیوار ساخته شده را انجام دهید.

این که شما باید عایق کاری دیوارهای ساختمان خود را جدید کنید یا نه، جواب دقیقی ندارد چرا که جواب این سوال به طور مستقیم به هزینه های اقتصادی شما بستگی دارد و شرایط جغرافیایی که در آن قرار دارید. پس بهتر است که برای انجام این کار از افراد متخصص به این کار مانند شرکت ایریک مشورت نمایید. چرا که در برخی موارد تامین هزینه های عایق کاری بسیار بیشتر از تامین هزینه های سیستم های خنک کننده و گرمایشی است.

عایق کاری دیوار ساخته شده

انواع روش های عایق کاری دیوار ساخته شده:

عایق کاری دیوار ساخته شده با استفاده از تزریق فوم :

عایق فوم دارای مزیت های بیشتری نسبت به عایق فایبرگلاس است. این عایق دارای عملکرد بهتری در برابر رطوبت و کپک زدن است و همچنین روش نصب راحت تری نیز دارد. علاوه بر این استفاده از این عایق، برای محل هایی که گوشه دارند و تجهیزات دیگری مانند لوله وجود دارد بسیار راحت تر است. استفاده از عایق فوم برای عایق کاری دیوار ساخته شده از آسیب رسانی بیش از حد به دیوارها جلوگیری می کند. البته هنگام استفاده از این روش بهتر است که یک متخصص استفاده کنید چرا که باید مراقب بود حفره خالی در دیوار باقی نماند چرا که مانع از عملکرد درست عایق می شود.

از بین بردن گچ روی دیوار و عایق کاری دیوار ساخته شده با استفاده از فایبرگلاس رولی :

در این روش شما نیاز دارید که زمان و هزینه زیادی صرف کنید تا بتوانید عایق کاری دیوار ساخته شده را انجام دهید چرا که معمولا دردسر زیادی دارد. انجام این کار باز هم باید توسط یک متخصص انجام شود تا از آسیب رسانی بیش از حد به تجهیزات احتمالی داخل دیوار جلوگیری شود.

عایق کاری دیوار ساخته شده

عایق کاری دیوار ساخته شده با استفاده از عایق سلولز :

شما می توانید از مواد کاغذی بازیافت شده مانند روزنامه، انواع جعبه ها و … استفاده کنید، مقداری ماده مخصوص جهت اضافه کردن خاصیت ضد آتش، به این مواد بازیافتی اضافه کنید و بعد از آن این مایع بدست آمده را به دیوار خود تزریق کنید. استفاده از این روش خوب است اما برای پر کردن حفره های موجود در دیوار تقریبا مشکلات زیادی وجود دارد.

همراهان عزیز همان طور که متوجه شده اید، برای عایق کاری دیوار ساخته شده نیاز به تخصص است چرا که در غیر این صورت امکان دارد خسارت زیاد و بی موردی به شما وارد شود و هزینه های شما را چند برابر کن. پس بهتر است حتما قبل از انجام این کار، با عایق کاران متخصص مشورت نمایید.